Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Šatan sa rozlúči s kariérou na Exhibícii zlatej generácie, účasť potvrdili Bondra či Višňovský

Miroslav Šatan. (Autor: SITA)
SITA|Publikované 5. nov 2018 o 16:55

Kariéru ukončil pred štyrmi rokmi.

BRATISLAVA. Bývalý slovenský hokejový reprezentant a súčasný generálny manažér národného tímu Miroslav Šatan ukončil profesionálnu športovú kariéru v máji 2014 po svetovom šampionáte v bieloruskom Minsku.

Po viac ako štyroch rokoch však zorganizuje svoju oficiálnu rozlúčku.

Stane sa tak symbolicky 18. decembra o 18.00 h na ľadovej ploche Zimného štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave.

Symbolický dátum

Tento dátum si vybral na základe toho, že väčšinou na jeho chrbte svietilo číslo 18. Podujatie ponesie názov "Exhibičný zápas zlatej generácie".

"Táto myšlienka vznikala už dávno, ale viackrát som ju odložil na neurčito. Teraz je však symbolický rok 2018. Pôvodne som to chcel uskutočniť v auguste. Napokon sme sa rozhodli pre decembrový termín," prezradil aktuálne 44-ročný Šatan, ktorý má na starosti tvorbu kádra A-mužstva Slovenska.

Šatan oslavuje svoj gól vo štvrťfinálovom zápase MS 2003 vo Fínsku proti Švajčiarsku. (Autor: archív TASR)

V jeho drese strávil ešte ako aktívny hráč dve dekády a je držiteľom štyroch medailí zo svetových šampionátov.

Navyše, pri zisku zlata v Göteborgu 2002, striebra v Petrohrade 2000 a bronzu v Helsinkách 2003 plnil úlohu reprezentačného kapitána.

Účasť potvrdili Višňovský či Bondra

Práve preto by Šatan chcel, aby na jeho rozlúčkovom zápase nechýbali muži, ktorí sa pričinili o najväčšie úspechy slovenského hokeja v období samostatnosti.

"Zatiaľ sa to stretlo s veľmi dobrou odozvou. Mohlo by to byť niečo podobné ako pri rozlúčke Ľubomíra Višňovského. Chcel by som, aby sa mi podarilo dotiahnuť čo najviac hráčov, s ktorými sme dosiahli úspechy v reprezentácii.

Presný menoslov oznámim niekedy neskôr na tlačovej konferencii, no zatiaľ môžem potvrdiť účasť šestice hokejistov. V bránke bude Ján Lašák, v obrane Martin Štrbák s Ľubomírom Višňovským a v útoku sa objavia Peter Bondra, Jozef Stümpel a Michal Handzuš," odtajnil niektoré mená Šatan.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.