Ukrajina suverénne postúpila na EURO, Portugalsko zdolala aj napriek vylúčeniu

Momentka z kvalifikačného zápasu na EURO 2020 medzi Ukrajinou a Portugalskom.
Momentka z kvalifikačného zápasu na EURO 2020 medzi Ukrajinou a Portugalskom. (Autor: TASR)
TASR|14. okt 2019 o 22:46

Anglicko nastrieľalo Bulharom šesť gólov.

KYJEV. Futbalisti Ukrajiny si v pondelok vybojovali postup na EURO 2020. Na Olympijskom štadióne v Kyjeve zdolali Portugalsko 2:1 a zaradili sa ku štvorici postupujúcich Belgicko, Rusko, Taliansko a Poľsko.

Jediný gól Portugalska strelil Cristiano Ronaldo, bol to jeho 700. presný zásah v profesionálnej kariére.

Ukrajinci rozhodli o svojom triumfe už v prvom polčase, góly strelili Andrij Jarmolenko a Roman Jaremčuk. Po prestávke dosiahol úctyhodný míľnik z jedenástky Ronaldo, domáci dohrávali duel bez vylúčeného Tarasa Stepanenka.

V ďalšom zápase kvalifikačnej B-skupiny zvíťazili Srbi v Litve 2:1 vďaka dvom gólom Alexandara Mitroviča a v tabuľke im patrí tretie miesto s bodovým odstupom na Portugalsko.

V šlágri H-skupiny mali v Paríži šance Francúzi aj Turci, prvý gól však prišiel v 76. minúte. Len štyri minúty po príchode na ihrisko ho strelil Olivier Giroud.

Turci o päť minút neskôr vyrovnali vďaka Kaanovi Ayhanovi na konečných 1:1 a situácia v skupine je naďalej otvorená. V hre o postup je totiž naďalej aj Island, ktorý zdolal doma Andorru 2:0. V ďalšom stretnutí Albánsko zvíťazilo v Moldavsku 4:0.

V A-skupine potvrdili úlohu favorita Angličania. V Bulharsku zvíťazili 6:0, pričom štyri góly dali už v prvom polčase.

V ďalšom zápase Kosovo zdolalo na vlastnej pôde Čiernu Horu 2:0 a nedoprialo Anglicku oslavovať postup už v pondelok.

• Ukrajina - Portugalsko 2:1 (2:0)

Góly: 6. Jaremčuk, 27. Jarmolenko - 72. Ronaldo (z 11 m). ČK: 72. Stepanenko (Ukrajina) po 2. ŽK

• Litva - Srbsko 1:2 (0:0)

Góly: 79. Kazlauskas - 49. a 51. Mitrovič