Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Mladý obranca bol v reprezentácii len niekoľko hodín. Z hry ho vyradilo zranenie

Kristián Koštrna. (Autor: TASR)
SITA|7. okt 2019 o 10:02

Koštrna si na debut musí počkať.

BRATISLAVA. Veľmi krátke trvanie mala účasť futbalového obrancu Kristiána Koštrnu na premiérovom zraze v seniorskej reprezentácii SR.

Dvadsaťpäťročný rodák z Hlohovca v nedeľu popoludní prišiel na akciu národného tímu do Šamorína a o niekoľko hodín neskôr sa vrátil do Dunajskej Stredy, v ktorej pôsobí v klube miestneho fortunaligistu.

Pred tohtotýždňovými súbojmi proti výberom Walesu a Paraguaja ho z hry vyradilo zranenie.

“Už v stredu na tréningu som cítil, že mi tuhne lýtkový sval. Tréning som nedokončil a šiel dole z ihriska. Zdravotnícky tím v klube robil všetko, čo mohol, aby ma dal do poriadku.

Lákal ma sobotňajší ligový zápas v Trnave, skúšali sme aj injekciu, ale fakt to nešlo,“ povedal Koštrna v rozhovore pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Na debut v reprezentácii si tak obranca ešte musí počkať. “To je futbal, aj takéto sklamanie k nemu patrí. Ale mňa to neodradí. Verím, že po vyliečení výkonmi presvedčím trénera reprezentácie, aby ma opäť povolal. Najlepšie už na novembrový dvojzápas,“ pokračoval Koštrna.

V minulosti sa cez trnavský Spartak dostal do akadémie anglického tímu Wolverhamptonu Wanderers. V roku 2013 utrpel vážne zranenie a kariéru začínal nanovo, cez Boleráz, rakúsky Parndorf a bulharský Blagojevgrad sa dostal do DAC.

"Chcel som sa trénerom odvďačiť za dôveru. Urobím tak, ak ešte šancu dostanem... Chcem sa stať stabilným reprezentantom,“ povedal Koštrna pre futbalsfz.sk pred odchodom domov.

Súvisiace články