Dve Slovenky v Dauhe postúpili, dve zápasy skrečovali

Magdaléna Rybáriková v súboji s Taliankou Schiavone.
Magdaléna Rybáriková v súboji s Taliankou Schiavone. (Autor: SITA/AP)
SITA|11. feb 2014 o 16:58

Do druhého kola v Katare postúpila Rybáriková aj Čepelová. Rybárikovú čaká Na Li, na zápas sa teší.

DAUHA. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková zvíťazila v utorňajšom dramatickom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji v katarskej Dauhe nad 33-ročnou Taliankou Schiavoneovou za viac ako tri hodiny 7:5, 4:6 a 7:6.

Rybáriková napokon nepykala za to, že v rozhodujúcom sete premrhala náskok 4:1 s dvojitým brejkom. Navyše, za stavu 6:5 sa nedopodávala k postupu, ale lepšie zvládla následnú tajbrejkovú lotériu.

Na Li už porazila

Už má istotu prémie 12 900 USD a 60 bodov do svetového rebríčka. V 2. kole vyzve Číňanku Na Li nasadenú ako prvú. Premožiteľka Dominiky Cibulkovej z finále Australian Open mala v 1. kole voľno.

Rybáriková zdolala Na Li vo finále trávnatého podujatia v sezóne 2009 v anglickom Birminghame.

"Je pravda, že som nad Na Li už zvíťazila, ale bolo to pred mnohými rokmi a inom povrchu. Ona momentálne predvádza veľmi dobrý tenis, veď nedávno triumfovala na Australian Open a má veľké sebavedomie. Už sa na ten zápas teším," povedala Rybáriková.

Postúpila Čepelová

Do druhého kola v Katare postúpila aj ďalšia naša tenistka. Jana Čepelová zdolala Francúzku Mladenovicovú za 110 minút.

Meno jej súperky vzišlo z austrálsko-chorvátskeho duelu medzi Stosurovou a Erakovicovou. Postúpila Stosurová.

Cibulkovej prišlo zle

Dominika Cibulková nasadená ako desiata po 44 minútach za stavu 5:5 odstúpila zo zápasu 1. kola proti ruskej držiteľke voľnej karty Alise Klejbanovovej.

"Žiaľ, dnes som sa náhle začala cítiť veľmi zle. Chcela som to na kurte aspoň skúsiť a robila som, čo som mohla, ale napokon sa nedalo pokračovať," povedala Cibulková. Najbližšie bude hrať od 24. februára v mexickom Acapulcu.

Cez 1. kolo neprešla ani jej krajanka Daniela Hantuchová. V Katare sa na kurte stretla s dlhoročou rivalkou Srbkou Anou Ivanovičovou, v ktorej prospech vzdala zápas v druhom geme druhého setu za stavu 5:7 a 0:1. Hantuchová mala počas stretnutia problémy so stehenným svalom.

Dvojhra - 1. kolo:

Magdaléna Rybáriková (SR) - Francesca Schiavoneová (Tal.) 7:5, 4:6, 7:6 (3) za 181 minút

Jana Čepelová (SR) - Kristina Mladenovicová (Fr.) 6:4, 7:6 (5) za 110 minút

Alisa Klejbanovová (Rus.) - Dominika Cibulková (Rus.) 5:5 - skreč Cibulková

Ana Ivanovičová (9-Srb.) - Daniela Hantuchová (SR) 7:5, 1:0 - skreč Hantuchová

Sorana Cirsteová (Rum.) - Alla Kudriavcevová (Rus.) 2:6, 6:1, 7:5

Šuaj Čang (Čína) - Marina Zanevská (Ukr.) 6:3, 6:2

Bethanie Matteková-Sandsová (USA) - Eugenie Bouchardová (Kan.-15) 7:5, 6:1

Kaia Kanepiová (Est.) - Varvara Lepčenková (USA) 6:3, 6:4

Karin Knappová (Tal.) - Caroline Garciová (Fr.) 6:4, 6:1