Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Dúbravka pred kvalifikáciou: Bale má obrovskú kvalitu, ale je to najmä o tíme

Brankár Martin Dúbravka má byť oporou Slovenska, (Autor: Owen Humphreys TASR/AP)
SITA|19. mar 2019 o 11:11

Slovenský brankár verí v pozitívny vstup do kvalifikácie ME.

BRATISLAVA. Martin Dúbravka verí v pozitívny vstup Slovenska do kvalifikácie majstrovstiev Európy 2020 vo futbale.

Ak sa nič nepredvídané nestane, práve skúsený 30-ročný brankár Newcastlu United by mal byť jednotkou medzi žrďami Hapalovho tímu vo štvrtkovom domácom súboji proti Maďarsku (21.3. v Trnave) aj o tri dni neskôr vo Walese (24. 3. v Cardiffe).

"Práve Maďarsko a Wales sú nám asi herne najbližšie. Chorvátsko je favorit, ale aj s favoritom sa dá hrať. Na to netreba zabúdať," ponúkol Dúbravka pre agentúru SITA stručný popis súperov v E-skupine kvalifikácie ME 2020.

K prvému z dvoch súbojov proti Maďarom ešte podotkol: "Vstup do kvalifikácie je vždy dôležitý. Madarsko a navyše doma bude určite zaujímavý zápas pre divákov.

Pevne verím, že sa dokážeme presadiť naším štýlom hry. A čo bude na nich platiť? Tímový výkon! Nejaké informácie o nich už máme, niečo si ešte povieme."

Atmosféra na ostrovoch dokáže motivovať

Dúbravka pôsobí už druhú sezónu v prestížnej anglickej Premier League, kde ťahá Newcastle United za záchranou v najvyššej súťaži. V tejto sezóne si už deväťkrát pripísal čisté konto, hoci jeho mužstvo dosiahlo iba 9 víťazstiev a patrí mu tabuľková 13. priečka.

Na Britských ostrovoch je futbal v rebríčku hodnôt veľmi vysoko a inak by to nemalo byť ani v reprezentačnom súboji Wales - Slovensko. Na Cardiff City Stadium sa očakáva "plný dom" a skvelá atmosféra.

"Mám v klube spoluhráča z Walesu, ľavého obrancu Paula Dummetta, ktorý je v nominácii na náš zápas. Už sme sa o tom aj rozprávali. Samozrejme, ešte neviem, či nastúpim, ale som zvedavý, čo to prinesie.

Britské ostrovy sú známe, že tam zápasy na reprezentačnej úrovni majú špecifickú príchuť. Vládne tam výborná atmosféra, ktorá dokáže ´vyhecovať´ k výborným výkonom," uviedol Dúbravka.

Bale budí rešpekt

Najväčšou hviezdou waleskej reprezentácie je útočník Gareth Bale, ktorý na klubovej úrovni hráva v Reale Madrid. Národný tím doviedol tromi gólmi v roku 2016 senzačne až do semifinále majstrovstiev Európy vo Francúzsku.

"Bale má obrovskú kvalitu, hráva v jednom z najlepších mužstiev na svete, ale je to najmä o tíme, nielen o jednotlivcovi. Samozrejme, všeobecne platí, že žiadneho súpera sa netreba zľaknúť, ale zároveň ho treba brať s rešpektom," myslí si Dúbravka.

Na záver ešte vyslovil pozitívny predpoklad pred vstupom do kvalifikácie ME 2020: "V našom tíme máme skúsených hráčov doplnených o zaujímavých nových ´chalanov´. Pevne verím, že úvod kvalifikácie zvládneme."

Súvisiace články