Ineos má viacerých lídrov na Tour, v nominácii sú aj bývalí víťazi

Brit Geraint Thomas počas Tour de France 2022.
Brit Geraint Thomas počas Tour de France 2022. (Autor: TASR/AP)
TASR|24. jún 2024 o 14:59

Nechýba ani Poliak Michal Kwiatkowski.

LONDÝN. Bývali víťazi Geraint Thomas a Egon Bernal figurujú v nominácii Ineosu na 111. ročník prestížnych cyklistických pretekoch Tour de France, ktoré sa začnú v sobotu 29. júna v talianskej Florencii.

Lídrom tímu by mal byť aj Carlos Rodriguez, minulý rok skončil piaty. V nominácii figurujú aj Briti Tom Pidcock a Ben Turner, Španiel Jonathan Castroviejo, Belgičan Laurens De Plus a Poliak Michal Kwiatkowski.

Bernal získal žltý dres v roku 2019. Začiatkom roka 2022 bol účastníkom nehody, pri ktorej takmer prišiel o život.

Po zrážke s autobusom počas tréningu utrpel 20 zlomenín vrátane jedenástich rebier a absolvoval celkovo sedem operácií.

V tejto sezóne skončil na pretekoch Okolo Katalánska na treťom mieste za Slovincom Tadejom Pogačarom a Španielom Mikelom Landom.

Na desiatej priečke dokončil preteky Okolo Romandie a štvrtý bol na podujatí Okolo Švajčiarska.

"Mojou ambíciou je byť skutočne konkurencieschopný a byť niekým, kto môže v pretekoch urobiť skutočný rozdiel. Ako tím chceme vyhrávať a máme niekoľko jazdcov, ktorí si môžu počínať naozaj dobre. Bude dôležité mať rôzne možnosti, najmä v druhom a treťom týždni," uviedol Bernal podľa AFP.

Dvadsaťtriročný Španiel Rodriguez v apríli vyhral Okolo Romandie. Tento rok chce nadviazať na piate miesto spred roka:

"Na minuloročnú Tour de France mám skvelé spomienky, zdieľal som niekoľko výnimočných momentov s tímom a mojou rodinou, takže dúfam, že tento rok bude ešte lepší," povedal.

Po silnej a konzistentnej sezóne bude Carlos viesť tím Ineos vo Francúzsku. Naďalej na nás robí dojem výsledkami a aj svojím profesionálnym prístupom na bicykli aj mimo neho," skonštatoval výkonný riaditeľ Scott Drawer

Thomas vyhral Tour de France pred šiestimi rokmi. V tejto sezóne v 38 rokoch obsadil tretie miesto na Giro d'Italia.

Domov»Tour de France 2024»Ineos má viacerých lídrov na Tour, v nominácii sú aj bývalí víťazi