Chára strelil víťazný gól a na ďalšie dva prihral

Hráči Bostonu sa tešia z víťazného gólu Zdena Cháru, kltorý padol 113 sekúnd pred koncom tretej tretiny. (Autor: SITA/AP)
TASR|17. apr 2012 o 06:29

V nočných zápasoch NHL sa darilo klubom, v ktorých pôsobia Slováci. Najviac žiaril kapitán Bostonu Chára, ktorý hlavnou mierou prispel k víťazstvu medveďov.

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára v noci na utorok gólom necelé dve minúty pred koncom rozhodol o triumfe Bostonu na ľade Washingtonu 4:3. Bruins sa v sérii 1. kola play off Východnej konferencie zámorskej NHL ujali vedenia 2:1. Kapitán obhajcov Stanleyho pohára si pripísal na konto aj dve asistencie.

New York Rangers v zostave s Mariánom Gáboríkom zvíťazili na ľade Ottawy 1:0 a v sérii rovnako vedú 2:1.

V treťom zápase vyhrali na ľade San Jose hokejisti St. Louis 4:3. Brankár Jaroslav Halák pre zranenie nehral, miesto neho chytal Brial Elliott.

Washington - Boston 3:4 (1:0, 1:2, 1:2) (Chára 1+2) - stav série: 1:2

Góly: 17. Semin, 21. Ovečkin, 55. Laich - 21. Peverley, 30. Paille, 42. Rolston, 59. Chára

Ottawa - NY Rangers 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) - stav série: 1:2

Gól: 48. Boyle

San Jose - St. Louis 3:4 (1:1, 0:2, 2:1) - stav série 1:2

Góly: 17. Burns, 57. White, 60. Couture - 15. Berglund, 22. McDonald, 31. Arnott, 51. Steen