Hancko zachránil Spartu v pohári, opäť premenil penaltu

Dávid Hancko (Sparta Praha). (Autor: TASR/AP)

Osemfinále:

Sparta Praha - Baník Ostrava 1:0 (0:0)

Gól: 88. Hancko (z 11 m). ČK: 88. Kaloc (Ostrava) po 2. ŽK

/Dávid Hancko (Sparta) odohral celé stretnutie a dal gól/

PRAHA. Futbalisti pražskej Sparty postúpili do štvrťfinále Českého pohára. V stredajšej domácej dohrávke osemfinále zdolali Baník Ostrava 1:0 vďaka gólu, ktorý v 88. minúte strelil slovenský obranca Dávid Hancko z jedenástky.

Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času fauloval hosťujúci Filip Kaloč v šestnástke a po druhej žltej videl červenú kartu. Hancko z pokutového kopu posunul obhajcu trofeje do nasledujúcej fázy.

Slovenský reprezentant pred necelým mesiacom zahrával pokutový kop aj v ligovom zápase. Úspešne vtedy zrealizoval svoju prvú penaltu v kariére.

Vo štvrťfinále už sú Slavia Praha, Sigma Olomouc, Viktoria Plzeň, Liberec a Teplice. Zostávajúce osemfinálové súboje Mladá Boleslav - Slovácko a Jablonec - Vlašim sú na programe na budúci týždeň.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Hancko zachránil Spartu v pohári, opäť premenil penaltu