Česi si zahrajú o zlato, do finále postúpili po dráme so Švédmi

Radosť českých hokejistov po postupe do finále na MS v hokeji do 20 rokov 2023.
Radosť českých hokejistov po postupe do finále na MS v hokeji do 20 rokov 2023. (Autor: SITA/AP)
Sportnet, TASR|4. jan 2023 o 23:15 (aktualizované 4. jan 2023 o 23:38)

Česi dokázali vyrovnať v poslednej minúte pri hre bez brankára.

MS v hokeji do 20 rokov 2023 - semifinále

Česko - Švédsko 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 60. Jiříček (Špaček, Szturc), 70. Kulich (Šapovaliv, Špaček) – 22. Jansson (E. Pettersson, Östlund).

Rozhodovali: Campbell (CAN), Hamilton (CAN), Wyonzek (CAN), Grillo (USA), diváci: 9265.

HALIFAX. Hokejisti Česka postúpili do finále na MS hráčov do 20 rokov. V dramatickom semifinále zdolali Švédsko 2:1 po predĺžení.

Švédi otvorili skóre duelu na začiatku druhej tretiny, keď Elias Pettersson prihral Ludvigovi Janssonovi a ten prestrelil Tomáša Suchánka.

Česi, ktorí boli strelecky aktívnejší, sa dlho nevedeli presadiť.

Ich hviezdna chvíľa prišla až pri hre bez brankára. David Jiříček sa presadil strelou od modrej čiary a 39 sekúnd pred koncom tretej časti vyrovnal na 1:1.

V poslednej minúte predĺženia rozhodol o triumfe Čechov Jiří Kulich, ktorý sa presadil po pravom krídle a z tesnej blízkosti prekonal švédskeho brankára.

Česi tak majú vo finále šancu zopakovať zlaté šampionáty z rokov 2000 a 2001. Posledný cenný kov získali v roku 2005, keď vyhrali boj o bronz.

Švédi nastúpia v zápase o 3. miesto a pokúsia sa obhájiť jeho zisk z minulého roka. Vtedy zdolali v súboji o cenný kov práve Čechov.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Česi si zahrajú o zlato, do finále postúpili po dráme so Švédmi