Českým hokejistom sa doma darí, v príprave uspeli aj proti Švédsku

Česi oslavujú postup do semifinále olympijského turnaja. Prvýkrát od roku 2006.
Česi oslavujú postup do semifinále olympijského turnaja. Prvýkrát od roku 2006. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. apr 2018 o 16:42

Ruskí hokejisti v druhom stretnutí podľahli Fínom.

PARDUBICE. Reprezentanti Česka uspeli aj v druhom zápase na domácom turnaji České hokejové hry, keď v sobotu v Pardubiciach zdolali hráčov Švédska 3:1.

Skóre duelu otvoril v 4. minúte Robin Hanzl v početnej výhode, no v 15. minúte odpovedal Carl Klingberg. Po bezgólovej druhej tretine rozhodol o troch bodoch pre domácich v 50. minúte opäť v presilovke Andrej Nestrašil.

Posledný gól dal v 58. minúte Roman Horák do prázdnej bránky.

Vo večernom dueli Fínsko zdolalo Rusko tesne 2:1. Gólový účet stretnutia síce v 8. minúte otvoril Nikita Gusev, no ruskí hokejisti sa už nedokázali presadiť.

V 35. minúte vyrovnal 18-ročný Henri Jokiharju a o víťazstve Fínov rozhodol minútu pred koncom Jere Sallinen. Turnaj vyvrcholí nedeľňajšími zápasmi.