Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Čelí súdnej žalobe. Bode Miller sa vráti na svahy po dvoch rokoch

Bode Miller sa vráti na súťažné zjazdovky. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 28. nov 2016 o 15:36

Legendárny Američan chce uspieť na slávnej zjazdovke v Kitzbüheli.

KILLINGTON. V čase, keď Mikaela Shiffrinová dominuje ženskému slalomu a momentálne aj celému Svetovému poháru, ďalšie tri americké zjazdárske osobnosti sa chystajú na návrat do kolotoča Svetového pohára. Bode Miller, Lindsey Vonnová a Julia Mancusová - všetci skúsení tridsiatnici - by sa mali zaradiť do prestížneho seriálu po Novom roku. Informuje o tom portál orf.at.

Už tridsaťdeväťročný Miller nelyžoval vo Svetovom pohári od finále v roku 2014 vo švajčiarskom Lenzerheide, ale v januári sa má vrátiť na európske zjazdovky s cieľom uspieť na prestížnom Hahnenkamme v rakúskom Kitzbüheli.

Potvrdil to šéf amerického alpského lyžovania Patrick Riml.

Takto Bode Miller hovoril pre CNN v decembri minulého roka.

Patrick Riml rovnako uviedol, že Miller má za sebou kvalitnú prípravu v coloradskom Copper Mountain a v decembri sa chystá do Talianska, aby pokračoval v testovaní lyží značky Bomber, ktoré sám navrhol.

Čelí súdnej žalobe

"Nie je tajomstvo, že sa chce objaviť na štarte vo Wengene aj v Kitzbüheli. Slávny zjazd v Kitzbüheli nikdy nevyhral a chcel by to ešte skúsiť napraviť," uviedol Riml.

Pred návratom do Svetového pohára musí Miller vyriešiť aj jeden veľký problém. Na krku má súdnu žalobu z firmy Head, ktorej značku lyží aj výstroja roky propagoval. V zmluve, ktorú mal s Headom podpísanú do roku 2015, stálo aj to, že už nikdy sa nepostaví v súťaži na lyže inej ako práve tejto značky.

Bode Miller musí pred návratom na svahy riešiť problém so súdnou žalobou. (Autor: SITA/AP)

"Verím, že Bode sa napokon dohodne so šéfom Headu Johanom Eliaschom a všetko si vysvetlia," nádeja sa Patrick Riml.

Vonnová sa vráti až v novom roku

Oneskorený štart do sezóny okrem Julie Mancusovej (absentovala celý rok po operácii bedier) čaká aj na jej slávnejšiu krajanku Lindsey Vonnovú, ktorá si pred troma týždňami pri páde v stredisku Copper Mountain zlomila pravú ruku na viacerých miestach. Po operačnom zákroku si tridsaťdvaročná olympijská šampiónka z Vancouveru 2010 v zjazde verila v návrat už na budúci víkend v Lake Louise, ale napokon to bude zrejme až v novom roku.

V príprave bude teraz pokračovať v stredisku Red-Bullu v Los Angeles.

"Také bolestivé zranenie som predtým nikdy nemala. Cítila som, ako sa mi prekryli časti kostí aj s nervovými zakončeniami. Som z toho frustrovaná, ale verím, že robím tie správne veci pre návrat," uviedla Vonnová v rozhovore pre NBC.

Historická rekordérka v počte víťazstiev v pretekoch Svetového pohára (76) má pred sebou minimálne dva ciele, ktoré by si ešte chcela splniť - prekonanie absolútneho rekordu Ingemara Stenmarka v počte triumfov vo Svetovom pohári (86) a tiež úspech na zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu.

"Bez tejto motivácie by som už dávno súťažne nelyžovala," uviedla Vonnová.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.