Marek Čiliak (vpravo) predviedol ďalší skvelý výkon.
Marek Čiliak (vpravo) predviedol ďalší skvelý výkon. (Autor: TASR)
TASR|22. apr 2018 o 20:00

Aj v drese zdolaného finalistu hrali slovenskí hokejisti.

BRNO. Hokejisti Komety Brno získali rekordný trinásty titul v najvyššej domácej súťaži. Úradujúci majstri, ktorí sa vlani tešili po dlhých 51 rokoch, triumfovali v nedeľňajšom piatom stretnutí finále play off na ľade Třinca 4:1 a sériu ukončili 4:1 na zápasy.

Masarykov pohár získali aj Slováci v službách Komety - brankár Marek Čiliak, obranca Tomáš Malec a útočník Marcel Haščák. Obhájiť trofej sa predtým podarilo v roku 2007 Sparte Praha.

V kádri neúspešného finalistu sa predstavili zo Slovákov útočníci Tomáš Marcinko a Vladimír Dravecký a brankár Peter Hamerlík, ktorý nastúpil v nedeľu na zápas od druhej tretiny.

Záverečné 12. kolo baráže rozhodlo, že v najvyššej súťaži zostane aj v budúcej sezóne Litvínov, ktorý zdolal Kladno 5:2. Okrem neho si extraligovú príslušnosť vybojovali Karlove Vary.

Česká extraliga 2017/2018 - finále play off:

Třinec - Brno 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)

Góly: 50. Jank - 1. Zohorna, 9. Nečas, 17. Mallet, 56. R. Zohorna

/konečný výsledok série - 1:4/

/Peter Hamerlík (Třinec) chytal od 21. minúty - Marek Čiliak (Brno) odchytal celý zápas/

Česká extraliga 2017/2018 - 12. kolo baráže:

Jihlava - Karlove Vary 3:2 (3:0, 0:0, 0:2)

Góly: 2. Hubáček, 7. Zeman, 20. Rabbit - 42. Vrdlovec, 47. Stloukal

Litvínov - Kladno 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)

Góly: 1. Černý, 6. Jánský, 27. Jícha (MATOUŠEK), 28. Lukeš (MIKÚŠ), 43. Baránek - 54. Patyk, 55. Kaut (LENĎÁK)

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Hokejové Brno obhájilo český titul, v jeho drese sa z triumfu radujú aj traja Slováci