Životný zápas? Brankár Kazachstanu privádzal Švajčiarov do šialenstva

Andrej Šutov. (Autor: TASR)
Jakub Bobovič|18. máj 2022 o 10:05

Brankár Kazachstanu Šutov zlikvidoval vo včerajšom stretnutí štyridsať streleckých pokusov Švajčiarov.

17.05.2022
19:20
Helsinki Ice Hall
3 - 2
(0:0, 2:0, 1:2)
Ukončené

HELSINKI. Podal svoj doposiaľ najlepší výkon na turnaji. Brankár Kazachstanu Andrej Šutov vo včerajšom stretnutí proti Švajčiarsku na MS v hokeji 2022 zlikvidoval štyridsať streleckých pokusov súpera a pripísal si na svoje konto percentuálnu úspešnosť zákrokov 93.02 %.

Kazachstan, ktorý je po troch odohraných stretnutiach na poslednom mieste slovenskej A skupiny, mal aj vďaka jeho skvelému výkonu až do záveru stretnutia šancu na zisk prvých bodov na šampionáte.

Pre 24 - ročného Šutova, rodáka z mesta Ust-Kamenogorsk, ktorý v tejto sezóne nastúpil aj na jedno stretnutie v KHL, je to druhý šampionát. Ten prvý absolvoval pred rokom v Lotyšsku.

Ide o nepochybne talentovaného brankára, o čom hovoria aj jeho tohtosezónne štatistiky. Hoci odchytal v tejto sezóne len dvadsať stretnutí, vo všetkých sa radoval z víťazstva.

O jeho nespornom talente sa vo včerajšom stretnutí presvedčili aj najväčšie ofenzívne hviezdy Švajčiarska - Nico Hischier a Timo Meier.

Zaujímavo vyznieva tiež fakt, že v prípade Šutova ide o náhradníka brankárskej jednotky - Nikitu Bojarkina, ktorému pre zmenu na výbornú vyšiel minuloročný šampionát v Lotyšsku. Na tom aktuálnom chýba z dôvodu zranenia.

Majstrovstvá sveta v hokeji

Jakub Bobovič
Jakub Bobovič začínal s prácou športového redaktora v regionálnych MY Novinách, kde pôsobil dva a pol roka. Hoci píše v prevažnej miere o kolektívnych športoch, najmä futbale, sám sa pasívne venuje viac individuálnym športom ako bicyklovanie či plávanie. Futbal sleduje od tých najvyšších po tie najnižšie poschodia. Jeho doménou sú však nižšie futbalové súťaže na východe Slovenska.
Nachádzate sa tu: