Repiská vzdorovala favoritke, do osemfinále OH však nepostúpila

Slovenská reprezentantka v bedmintone Martina Repiská.
Slovenská reprezentantka v bedmintone Martina Repiská. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|28. júl 2021 o 04:38 (aktualizované 28. júl 2021 o 05:05)

Turnaj končí s bilanciou jedna výhra a jedna prehra.

OH Tokio 2020 / 2021 - bedminton

dvojhra - ženy - F-skupina:

Martina Repiská (SR) - Michelle Liová (Kan.-9) 0:2 (-18, -16)

TOKIO. Slovenská bedmintonistka Martina Repiská prehrala vo svojom druhom zápase v rámci olympijského turnaja v Tokiu. 

Proti favorizovanej Kanaďanke Michelle Liovej však predviedla sympatický výkon a vzdorovala jej v oboch setoch. Tie napokon prehrala na 18 a 16 bodov. 

Rodáčka zo Zvolena sa tak s turnajom lúči s bilanciou jedna výhra a jedna prehra. Na jej úkor postúpila do osemfinále práve Liová. 

V druhom sete mala nádejný náskok

Repiská bojovala o postup do vyraďovacej fázy vďaka výhre vo svojom prvom zápase v skupine, keď si v pondelkovom súboji poradila s Guatemalčankou Nikte Alejandrou Sotomayorovou 2:0 na sety (21:19, 21:12).

V prvom sete ťažila nasadená deviatka turnaja zo série štyroch bodov po sebe, ktorú predviedla za nepriaznivého stavu 12:13. Slovenka sa následne ešte dotiahla na rozdiel dvoch bodov, ale už jej to nestačilo. 

V druhom sete viedla Repiská 4:1 a neskôr aj nádejným skóre 13:8. Od tej chvíle však dokázala zverenka trénera Michala Matejku získať už len tri body, a tak naturalizovanej Číňanke podľahla pomerom 16:21. 

Repiská: Olympijské hry mi dali veľmi veľa

"Na začiatku prvého setu som si zvykala na kvalitu súperky. S hráčkami zo svetovej špičky často nehrávam, ani s nimi netrénujem. Je to iný level bedmintonu.

Keď človek nastúpi proti nim, musí sa prispôsobiť inej rýchlosti letu košíka, inému typu úderu i väčšej rozmanitosti v hre. V prvom momente je to v každom zápase proti elite šok. Potrebovala som sa dostať do zápasu, čo sa mi podarilo," zhodnotila Slovenka po 31 minút trvajúcom stretnutí pre olympic.sk.

"Snažila som sa sústrediť na každú jednu výmenu. V druhom sete, keď som viedla, sa postupne začala približovať. Ja som bola menej trpezlivá ako predtým, snažila som sa rýchlejšie zakončovať výmeny. Každý zápas na medzinárodnej scéne je iný. Toto bol jeden z tých mojich lepších na veľkých turnajoch.

Olympijské hry mi dali veľmi veľa. Bola to úžasná skúsenosť, ktorú som predtým nemala. Motivujú ma ďalej na sebe pracovať. Bolo niečo úžasné hrať proti hráčkam svetovej úrovne v tejto krásnej hale. Veľa som sa naučila," dodala.

Slovensko pod piatimi kruhmi v ére samostatnosti pred Tokiom reprezentovali len dve hráčky. Ani Eve Sládekovej (Peking 2008) či Monike Fašungovej (Londýn 2012) sa nepodarilo zaznamenať výhru.

Letná olympiáda Tokio 2020 / 2021

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Bedminton»Repiská vzdorovala favoritke, do osemfinále OH však nepostúpila