Češky predviedli na ME veľký obrat, Španielky šokujúco prehrali

Radosť basketbalistiek Česka na ME 2023 po výhre nad Talianskom.
Radosť basketbalistiek Česka na ME 2023 po výhre nad Talianskom. (Autor: FIBA Basketball )
Sportnet, TASR|15. jún 2023 o 16:15 (aktualizované 15. jún 2023 o 23:10)

Belgičanky deklasovali domácu reprezentáciu.

BRATISLAVA. Basketbalistky Česka uspeli vo svojom úvodnom stretnutí na majstrovstvách Európy. V Tel Avive zvíťazili v B-skupine nad Talianskom 61:58.

Češky veľmi zle vstúpili do druhého polčasu. Inkasovali trinásť bodov v sérii, prehrávali už 32:46, ale napokon predviedli obrat a dosiahli cenné víťazstvo.

Na tom sa zhodne 14 bodmi podieľali Petra Holešínská a Eliška Hamzová, o dva body menej zaznamenala ich krajanka Renáta Březinová.

V druhom zápase skupiny Belgičanky deklasovali domáce Izraelčanky. Už za polčas dali fantastických 61 bodov a napokon vyhrali 108:59.

Uspeli aj reprezentantky Čiernej Hory, ktoré v A-skupine zdolali Grécko, no prekvapenie sa zrodilo na úkor Španielska, ktoré nestačilo na Lotyšsko.

V "slovenskej" skupiny okrem Maďariek potvrdili pozíciu favorita aj Srbky. Úradujúce majsterky Európy si podarili s Tureckom po výsledku 71:63.

C-skupina /Ľubľana/:

Veľká Británia - Slovinsko 76:71 (33:38)

Nemecko - Francúzsko 50:58 (23:27)

D-skupina /Ľubľana/:

Slovensko - Maďarsko 67:89 (32:40)

Turecko - Srbsko 63:71 (33:37)

Domov»Halové športy»Basketbal»Češky predviedli na ME veľký obrat, Španielky šokujúco prehrali