Slováci v príprave s dominantným výkonom, rozhodli už do polčasu

Slovenský basketbalista Tomáš Pavelka v zápase proti Rakúsku.
Slovenský basketbalista Tomáš Pavelka v zápase proti Rakúsku. (Autor: TASR)

Najlepším strelcom zápasu bol Tomáš Pavelka.

Slovensko - Rakúsko 90:65 (48:26)

Slovensko: Pavelka 17, Mokráň 15, Majerčák 9, Doležaj 4, Krajčovič 3 (Hlivák a Szabó po 11, Fusek 7, Malovec 6, Bolek 4, Volárik 3)

Najviac bodov Rakúsko: Lanmüller 15, Güttl 14, Poljak 10

Rozhodovali: Ženiš, Bartoš, Turčin

PEZINOK. Basketbalisti Slovenska zaznamenali v príprave na tretiu fázu predkvalifikácie majstrovstiev Európy 2025 prvé víťazstvo.

V Pezinku zdolali po dominantnom výkone reprezentantov Rakúska 90:65. S rovnakým súperom sa stretnú v nedeľu 16. júla o 17.00 h v St. Pöltene.

Slováci vyhrali prvú štvrtinu 22:17 a následne spravili kľúčový krok k víťazstvu. V druhej štvrtine inkasovali len deväť bodov, pričom sami ich dali až 26.

Komfortný 22-bodový náskok v ďalšom priebehu ešte zverenci Aramisa Nagliča zvýšili, pričom ich najlepším strelcom bol 17-bodový Tomáš Pavelka.

"Mali sme podkošovú dominanciu, čo rozhodne zápas uľahčuje. Pri dominancii na doskoku je všetko lepšie. Rakúšania majú vo svojom tíme problémy s pivotmi, takže sme viedli. Boli dobré a zlé veci.

Zlými boli prvé straty lôpt pri takomto súperovi. Dobrý bol veľmi solídny rytmus, pohyb lopty, dobrá energia, dobrá obrana,“ povedal Naglič.

Domov»Halové športy»Basketbal»Slováci v príprave s dominantným výkonom, rozhodli už do polčasu