Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Aj Štefan Ružička dal Slovan na arbitráž

Ružička stále čaká na sľúbené výplaty od Slovana. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 18. júl 2015 o 18:27

Treba, aby hráči konali, vraví odhodlane bývalý hráč Slovana.

BRATISLAVA. Slovenský hokejista Štefan Ružička je po Jánovi Brejčákovi ďalším hráčom, ktorý podal sťažnosť na KHL pre nevyplatené podlžnosti zo strany Slovana Bratislava.

Ako informoval vo svojom sobotňajšom vydaní denník Plus Jeden Deň, 30-ročný útočník dal podnet na arbitráž, keďže od klubu zatiaľ nedostal ani cent z výplaty za jeho dvaapolmesačné pôsobenie v Slovane.

Ružička hral za "belasých" od 11. novembra 2014 do 27. januára 2015. Odkedy zo Slovana odišiel, z klubu sa mu nikto neozval.

"Ja osobne nemám vyplatené nič, nedostal som ani ten november ako ostatní hráči. Navyše ma nikto nekontaktoval, aby mi povedali aspoň nie," prezradil Ružička pre Plus Jeden Deň.

Obrancu Brejčáka prinútila k podaniu sťažnosti na arbitráž nelichotivá finančná situácia. Za ostatných hráčov v Slovane, ktorých má pod krídlami, tak učinil agent Vladimír Vůjtek mladší. V bezmocnosti sa domáha svojich práv aj Ružička.

"Však toto nie je možné. Chcem svoje peniaze. Už som sa tak naštval, že som to minulý týždeň podal na KHL. Nech je arbitrážne konanie. Treba, aby hráči konali, aby to každý jeden poslal na KHL, inak bude sám proti sebe. Čo si na Slovane myslia, že stále budeme ticho? O čo im vlastne ide? Nechápem to," hneval sa Ružička.

Podľa informácií denníka Plus Jeden Deň vedenie Slovana prisľúbilo hráčom, že im do štartu súťaže zaplatí november - stalo sa tak koncom minulého týždňa s výnimkou Ružičku - a december 2014.

Zvyšok chýbajúcich výplat, teda do apríla 2015, by mal ísť na splátkové kalendáre a to systémom po päť percent v každej výplate, teda až do roku 2017.

S týmto podmienkami by však museli súhlasiť hráči. Ak sa tak nestane, účinkovanie bratislavského klubu v KHL môže byť ohrozené a štart mu vedenie nadnárodnej súťaže nemusí povoliť.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články