III. liga

III. liga ZÁPAD – Spanilá jazda Veľkých Ludiniec pokračuje, o veľa nezaostáva ani Beluša

22. aug 2024 o 12:18
Hráči Veľkých Ludiniec po výhre nad Spartakom Myjava 2:0.
Hráči Veľkých Ludiniec po výhre nad Spartakom Myjava 2:0. (Zdroj: Instagram, Autor: TJ Družstevník Veľké Ludince)

BRATISLAVA (SFZ) – Dianie v tretej najvyššej futbalovej súťaži prinieslo netypicky hrací deň uprostred pracovného týždňa. Vložené šestnáste kolo prinieslo až sedem čistých štítov, vôbec prvú bezgólovú remízu sezóny, ale aj dve výstavné rozhodnutia v absolútnom závere.

Spanilá jazda Veľkých Ludiniec pokračuje. Priebežný líder tabuľky si z víťazného zoznamu odškrtol aj Myjavu. Duel ovplyvnila červená karta, ktorú už tri minúty po príchode z kabín uvidel Dávid Copko. Vylúčenie útočníka Spartaka domáci potrestali už po šiestich minútach, keď sa presadil Sebastian Nagy. Finálnu podobu výsledku dali v nadstavenom čase striedajúci hráči. Andrés Mánya pripravil parketu ako na zlatom podnose pre Ľubomíra Šokyho. Družstevník ostáva naďalej jediným tímom bez akéhokoľvek zaváhania.

V súboji medzi Sereďou a Hamsik Academy musel hlavný rozhodca upozorniť protagonistov žltou kartou hneď v desiatich prípadoch. Góly videli fanúšikovia iba počas úvodného polčasu. ŠKF poslal do vedenia najlepší hráč uplynulého ročníka Tomáš Vantruba. Už po štvrťhodine ale dokázal pri štandardnej situácii odpovedať Samuel Jenat. Vzájomný stret týchto dvoch celkov sa preto premiérovo skončil remízou.

Šali sa predchádzajúci víkend na domácom trávniku podarilo ukážkovo otočiť zápas proti bratislavskému Interu. Meranie síl s Martinom už z ich strany obdobný kúsok neprinieslo. Na otvárací gól hostí z kopačky Patrika Cígera síce dokázal odpovedať Carlos Alberto Palacios Romaňa, ale iba niekoľko sekúnd pred naplnením riadneho hracieho času prišlo rozhodnutie. Z hranice šestnástky volejom pohotovo vypálil Benjamín Ilovský. Hlavný tréner Michal Hanek si teda mohol mädliť ruky, keďže šlo o žolíka z lavičky.

Už po polhodine hry Nikolas Valo rukou zabránil lopte smerujúcej do bránky, čím oslabil Častkovce. Filip Škrteľ poslal Lehotu pod Vtáčnikom z nariadeného pokutového kopu do vedenia. Baník mal navyše k dispozícii dlhú presilovú hru. Krátko po zmene strán z nej ďalší presný zásah vyťažil Lukman Ayomide Mudasiru. Nigérijský ťahúň ukončil čakanie na prvé rozvlnenie siete v prebiehajúcej sezóne.

Vôbec prvá bezgólová remíza v aktuálnom ročníku sa zrodila na štadióne Malaciek, kde sa predstavila Rača. Predchádzajúcich celkovo 48 stretnutí na východe a západe zakaždým prinieslo minimálne jeden presný zásah. Na Záhorí však boli ústrednými postavami duelu brankári Peter Sokol Vojtech Milošovič

Beluši počas úvodného dejstva konfrontácie s Bánovou výborne vychádzali rohové kopy. Dva z nich boli zavŕšené úspešným zakončením. Osobné štatistiky si vylepšili Michal Hrenák Roman Šebeň. Menovaná dvojica úradovala aj počas šesť minút trvajúcej pasáže druhého polčasu. Jednota odchádzala s nulou aj zo štvrtého zápasu sezóny. S trinástimi inkasovanými gólmi k tomu disponuje najhoršou defenzívou.

Novým Zámkom sa po návrate do tretej ligy nedarí dostať do tempa. Mužstvo z juhu republiky neuspelo ani v Podkoniciach. Bez bodového zápisu a s jediným presným zásahom v gólovej kolónke im preto patrí predposledná priečka. Naopak zverenci Marcela Turňu v doterajších troch meraniach síl nepoznali premožiteľa. Proti nováčikovi sa zaskvel Adam Kostúr. Perspektívny 22-ročný futbalista prišiel na ihrisko v 61. minúte a za necelú polhodinu stihol skórovať dvakrát.

Vďaka vloženému šestnástemu kolu trvala pauza Galanty o čosi kratšie. Slovan vkročil do domáceho stretnutia s nováčikom z Krásna nad Kysucou s cieľom odčiniť ostatnú prehru. Hoci sa dlho zdalo, že diváci budú čakať na gól márne, napokon predsa len prišiel. Dve minúty pred koncom vzal zodpovednosť na svoje plecia Erik Mikeš. Priamy kop zo zhruba sedemnástich metrov zužitkoval najlepším možným spôsobom a spoluhráčom zariadil tri body.