Vyhorený talent Kravcov odmietol odísť do AHL, hľadá si nový klub

Oh My Hockey|13. okt 2021 o 08:49

Otváracia zostava sezóny 2021/22 mu ušla. Vitalij Kravcov, ruský útočník a deviaty výber v drafte 2018, sa naďalej trápi. Jeho kariéra vyvoláva veľké otázniky.

Bol draftovaný ako krídelník s výbornými fyzickými parametrami skombinovanými so šikovnosťou. Už v preddraftovom ročníku zbieral cenné skúsenosti na profesionálnom leveli v KHL. Predikovali mu budúcnosť v prvých dvoch formáciách mužstva "jazdcov".

Kravcov zatiaľ nič z toho nenaplnil. V zámorí sa mu nedarí preraziť, po kempe New Yorku Rangers bol vyškrtnutý a nedostal sa do zostavy prvého zápasu v sezóne.

21-ročnému rodákovi z Vladivostoku aktuálne rozpoloženie nevonia. Na Manhattane je nespokojný, v doterajšej kariére odohral iba 20 duelov v NHL. Pripísal si dva góly a dve asistencie.

Vedenie newyorského klubu mu oznámilo, že ho preradzuje do AHL. V Hartforde hral naposledy v sezóne 2019/20, zapísal 39 štartov a 15 (6+9) bodov.

Lenže Kravcov preradenie odmietol a v Hartforde sa nehlási. Informuje o tom novinár z NY Post, Larry Brooks. Dodáva, že bude suspendovaný klubom, čo sa v týchto prípadoch deje bežne.

Kravcovova sága však nestojí na mŕtvom bode. Od Rangers, ako píše insider Elliotte Friedman, dostáva povolenie hľadať klub so záujmom o jeho služby. Dali mu možnosť odísť.

Rus nemá úplne rozviazané ruky ako voľní hráči. Ak by našiel záujemcu, začalo by sa vyjednávanie o trejde, kde by už vstúpil klub. Jeho cena je ťažko odhadnuteľná.

Vysoká - vzhľadom na nespokojnosť a preradenie na farmu - nebude. Do hry ale vstupuje i faktor talentu a potenciálu. Kravcov vlani pôsobil aj v KHL, v Traktore Čeľabinsk zbieral pol bodu na zápas. V 49 dueloch zaknihoval 24 (16+8) bodov.

Kravcova v boji o miesto v NHL predbehli iní hĺbkoví forvardi, konkrétne Julien Gauthier a Dryden Hunt. To na hráča nevrhá dobré svetlo, zvlášť pri uvedomení si, že sa čakalo, že si miesto v prvom tíme s vysokou pravdepodobnosťou vybojuje.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: