Vlasic oddychuje na chate pri jazere. Nevedeli sme sa pohnúť, spomína na sezónu

Oh My Hockey|30. mar 2020 o 18:33

Keď príde na miesta, kde sa rozhodli hokejisti stráviť karanténny čas, Marc-Édouard Vlasic vyberal uvážlivo.

"Mali sme v pláne ísť na konci roka na dovolenku na Tahoe a potom sme si pomysleli, že by na to mohla byť dobrá príležitosť práve teraz," vysvetlil Marc-Edouard Vlasic pre NBC Sports. Tahoe síce má exotický názov, no ide o jazero v Spojených štátoch, konkrétne na hranici Kalifornie s Nevadou.

Spoločne s manželkou Martine a troma psami sa ihneď po uvoľnení z klubu ponáhľali na odľahlé miesto ďaleko od ľudí. Zdržiavať sa na takomto type miest je teraz odporúčané. Navyše, hoci sa to nemusí zdať, sa im príroda postarala o pestrosť vynúteného "výletu".

"Stále je tu trochu snehu. Tento týždeň tu však má byť veľmi teplo," hovorí. "Keď sme prišli, bola tu obrovská snehová búrka, ktorá dokonca zavrela cesty. Máme tu teda zo všetkého niečo, čo je skvelé."

Okrem útekom pred epidémiou môže dnešný narodeninový oslávenec ujsť aj pred myšlienkami na poslednú sezónu. Tá znamenala pre Sharks výkonnostný prepad. "Čo bolo, bolo, skrátka sme sa nevedeli pohnúť ako tím," spomína 33-ročný Vlasic. "Keď spadnete tak dole ako my, je ťažké sa opäť chytiť. Áno, v druhom mesiaci sezóny sme mali bilanciu 11-3, ale nevedeli sme to udržať."

Kanadského obrancu ale neprepadá panika. Z ročníka síce je mierne frustrovaný, pretože rozhodne nevyšiel podľa jeho predstáv, ale myslí si, že "žraloci" majú na čom stavať. Spomína si pritom na päť rokov starú situáciu.

"Pozriem sa teraz na chvíľu späť do sezóny 2014/15, keď sme neurobili play-off, a v ďalšej 2015/16 sme prešli až do finále Stanley Cupu. Musíme sa k tomu vrátiť a stavať na tejto skúsenosti. Chlapci prišli v ďalšom roku s tým, že si chcú niečo dokázať."

Do ďalšej sezóny je ešte dlhá chvíľa. Pre beka Sharks sa sezóna pravdepodobne už skončila. Ani on sám nepredvádzal svoje obvyklé výkony, navyše si v 70 stretnutiach pripísal iba pätnásť bodov, o desať menej ako vlani v 72 zápasoch.

Toto obdobie vníma ako oddych. Aj fyzické cvičenie obmedzil na minimum: "Áno, vypol som svoje telo. Nemám tu žiadnu posilňovňu. Žiaden bicykel. Chodím vonku na prechádzku so psami, občas cvičím s vlastnou váhou, ale rozhodne nie, ako keby som bol v San Jose na štadióne."

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Vlasic oddychuje na chate pri jazere. Nevedeli sme sa pohnúť, spomína na sezónu