Britské oslavy záchrany v A-kategórii MS.
Britské oslavy záchrany v A-kategórii MS. (Autor: Korzár/Judita Čermáková)
Marián Szűcs|20. máj 2019 o 21:37

Hokejisti sa udržali medzi elitou.

KOŠICE. Prehrali prvých šesť zápasov na turnaji. Napríklad od Dánov dostali výprask 0:9.

Napriek tomu sa postarali o dosiaľ najväčšiu senzáciu majstrovstiev sveta na Slovensku.

Hokejisti Veľkej Británie zdolali vo svojom poslednom zápase na šampionáte Francúzsko 4:3 po predĺžení a udržali sa v elitnej kategórii.

„Vy si myslíte, že je to šialené. Aj ja si to myslím,“ uškŕňal sa tréner Britov Peter Russell.

Otočili z 0:3 na 4:3

Bol to neuveriteľne bláznivý zápas. Briti prehrávali už 0:3. Dokázali však vyrovnať a vynútili si predĺženie.

Na udržanie sa medzi elitou potrebovali víťazstvo.

Lenže Francúzi v pridanom čase hrozili a Briti na čele s brankárom Benom Bownsom pri viacerých situáciách ani poriadne nevedeli, ako udržali puk pred bránkovou čiarou.

Ale potom sa dostal do šance Ben Davies a rozhodol o víťazstve Britov.

MS v hokeji: Momentky zo zápasu Francúzsko - Veľká Británia: fotogaléria

21.5.2019

„Bownsy (brankár Bowns – pozn. red.) spravil neuveriteľné zákroky v predĺžení, ďalší chalani skvelo zabrali v obrane, je to zásluha celého tímu,“ reagoval Davies.

„Vedeli sme, že máme tím, ktorý dokáže hrať na tejto úrovni. Chceli sme dokázať, že vieme hrať hokej. A teraz si dáme pár pív,“ usmieval sa strelec rozhodujúceho gólu.

Odháňali ochranku: Nechajte ľudí, nech sa tešia s nami

Scény z ľadovej plochy po zápase boli dojímavé. Britskí hokejisti sa tešili, akoby vyhrali zlaté medaily.

A podobne na tom boli aj ich fanúšikovia. Mnohí mali v očiach slzy.

Dlho stáli pred štadiónom kričali, spievali, tešili sa. Dokonca do svojho repertoáru zahrnuli aj slovenské hokejové pokriky.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Briti dosiahli najväčšiu senzáciu od druhej svetovej vojny