Messi premenil penaltu a Barcelona opäť vyhrala, Valjent zápas nedohral

Futbalisti FC Barcelona.
Futbalisti FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
TASR|17. jún 2020 o 00:11

Za lídra sa presadil aj Fati.

BARCELONA. Futbalisti FC Barcelona si upevnili post lídra španielskej La Ligy. V 29. kole zdolali doma Leganes 2:0 a vedú o päť bodov pred Realom Madrid, ktorý má však k dobru štvrtkový duel s Valenciou.

Barcelona sa ujala vedenia v 42. minúte zásluhou Anssumaneho Fatiho, po hodine hry stanovil konečný výsledok Lionel Messi, keď premenil pokutový kop nariadený za faul na argentínskeho kanoniera v šestnástke.

V závere dostal červenú kartu za protesty tréner Leganes Javier Aguirre.

Futbalisti RCD Mallorca v základnej jedenástke so slovenským reprezentačným obrancom Martinom Valjentom prehrali na pôde Villarrealu 0:1.

O triumfe domácich rozhodol v 16. minúte Carlos Bacca. Valjent hral do 67. minúty.

ČK: 16. Bernardo (Espanyol)

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Messi premenil penaltu a Barcelona opäť vyhrala, Valjent zápas nedohral