Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

V Česku môžu obvinení futbalisti ďalej hrať

Miloslav Šebela, TASR|3. dec 2013 o 14:04

V Česku futbalisti podozriví z ovplyvňovania výsledkov môžu ďalej hrať. Na Slovensku majú hráči dištanc.

Pôvodný agentúrny text sme nahradili autorským článkom SME.

BRATISLAVA. Aj v Česku sa stávkarská mafia pokúšala ovplyvňovať zápasy. Web aktualne.cz priniesol zoznam trinástich zápasov, v ktorých vraj hráči výsledok zmanipulovali.

Zisk 120-­tisíc na zápas

Jedným z podozrivých duelov je marcový súboj prvej ligy medzi Teplicami a Českými Budějovicami (4:0). Ďalšie zápasy však boli v nižších ligách, sedem je dokonca z juniorských súťaží.

Polícia odmietla informácie komentovať. Obvinených je 12 hráčov. Všetci sú však na slobode a ďalej môžu hrávať ligové zápasy.

Dvaja z hráčov pôsobia v prvej lige a majú profesionálne zmluvy. „Ctíme si princíp prezumpcie neviny, ale dúfame, že sa prípad čo najskôr prešetrí,“ vravel šéf Teplíc František Hrdlička, kde pôsobí jeden z obvinených – David Jablonský.

Vo väčšine zápasov išlo o stávku na celkový počet gólov v zápase – štyri a viac.

Podľa aktualne.cz v niektorých zápasoch hráči, s ktorými sa mafia spojila, odmietli výsledok ovplyvniť. Nie je však jasné v ktorých.

Stávky uzatvárali v ázijských stávkových kanceláriách. Na jeden zápas vložil gang približne 50­tisíc eur. Čistý zisk po odpočítaní nákladov sa pohyboval okolo 120­tisíc eur.

Vplyv mali Slováci

Na Slovensku v prípade ovplyvňovania zápasov dostali hráči Dunajskej Stredy dištanc a polícia už obvinila štyroch hráčov.

Aktualne.cz však píše, že práve na Slovensku pôsobili sprostredkovatelia s priamym kontaktom na vedenie stávkarského gangu a mali vplyv na dianie v českom futbale.

Medzi obvinenými na Slovensku sú Marek Božoň, Michal Dian, Čech Tomáš Huber a bývalý slovenský reprezentant Ivan Hodúr, ktorý v minulosti hrával za Liberec i Mladú Boleslav.

Súvisiace články