Američanky v Riu ovládli basketbalový turnaj žien.
Američanky v Riu ovládli basketbalový turnaj žien. (Autor: SITA/AP)
TASR|21. aug 2016 o 00:32

Nie je to o jednej osobe, jednom trénerovi, ale o tom, ako urobiť z toho urobiť najlepší basketbalový tím histórie, uviedla Taurasiová.

RIO DE JANEIRO. Od OH 1996 v Atlante nepoznal ženský olympijský basketbalový turnaj iného víťaza ako americkú reprezentáciu.

Ani turnaj v Riu de Janeiro nezmenil nič na tomto fakte.

Američanky získali šieste zlato za sebou po finálovom víťazstve 101:72 nad Španielskom. Bronz získali úradujúce Európy z roku 2015 Srbky.

Na šiestom zlate z OH má najvýraznejší podiel 17-bodové duo Diana Taurasiová a Lindsay Whalenová.

"Je to jednoducho neuveriteľné. Nie je to o jednej osobe, jednom trénerovi, ale o tom, ako urobiť z toho urobiť najlepší basketbalový tím histórie," uviedla po stretnutí Taurasiová.

Súboj o tretie miesto priniesol dramatickejšiu zápletku, z ktorej nakoniec vzišli víťazne srbské basketbalistky. Srbky triumfovali aj napriek tomu, že ich na doskoku preskákali reprezentantky Francúzska až o trinásť lôpt.

Basketbalistky Srbska sa radujú z bronzových medailí.
Basketbalistky Srbska sa radujú z bronzových medailí. (Autor: TASR/AP)

Úradujúce majsterky Európy z roku 2015 získali prvú medailu z olympijských hier, k bronzu ich potiahla najmä 18-bodová Jelena Milovaničová.

"Pre nás je najdôležitejšie, že sa domov nevraciame s prázdnymi rukami, ale s medailou," povedala po triumfe kapitánka Srbska Milica Dabovičová.