MS v hokeji U20 2023: Američania v divokej prestrelke o bronz zdolali Švédsko

USA - Švédsko, ONLINE prenos zo zápasu o 3. miesto na MS v hokeji do 20 rokov 2023 (U20). (Autor: TASR/AP)
Sportnet|5. jan 2023 o 17:00 (aktualizované 5. jan 2023 o 23:25)

Hokejisti USA do 20 rokov dnes vyhrali zápas o 3. miesto na MS U20. Sledovali ste s nami ONLINE prenos USA vs. Švédsko. Američania vyhrali 8:7 po predĺžení.

ONLINE: USA - Švédsko na MS v hokeji do 20 rokov 2023

Majstrovstvá sveta do 20 rokov O 3. miesto 2022/2023
05.01.2023 o 20:30
USA
8:7
(1:0, 4:5, 2:2, 1:0)
63' minúta
Ukončený
Švédsko
Prehľad
Góly a asistencie: 3. Cooley (Snuggerud), 22. Ufko (Snuggerud, Blake), 26. Lucius, 31. Gauthier (Cooley, McGroarty), 34. Lucius (Ufko), 49. Hughes (McGroarty), 59. McGroarty (Brindley, Gauthier), 63. Lucius (Hutson) – 24. Bystedt (Lekkerimäki, Engström), 27. O. Pettersson (Sandin-Pellikka), 29. Carlsson (Wagner, Bystedt), 39. Oscarson (Carlsson, Jansson), 40. Öhgren, 44. Östlund (E. Pettersson, Strömgren), 60. Bystedt (Rosén, Jansson). Rozhodca: Campbell (CAN), Hamilton (CAN), Hautamäki (FIN), Persson (SWE). Diváci: 9031.
Prenos
Ďakujem za pozornosť. Prajem pekný zvyšok večera.
Odo mňa to je z toho duelu všetko, program MSJ pokračuje finálovým duelom medzi Českom a Kanadou.
Zápas o bronz je na konci. O všetkom v predĺžení rozhodol Chaz Lucius, ktorý dovŕšil hetrik. Američania sa tak stávajú držiteľmi bronzových medailí.
Koniec zápasu.
62:06
62:06
goalUSA dalo gól!
Dráma je na konci! CHAZ LUCIUS si našiel odrazený puk a bekhendovým blafákom ho posiela za bezmocného Lindboma!
Asistencie: Hutson
62:00
Hutson orazítkoval tyč.
61:25
Wagner bol blízko rozhodnutiu. Skvelý zákrok Mbereka.
61:00
Nápor Švédov. Zatiaľ len po obvode pásma.
60:30
Carlsson odzbrojil Cooleyho. Švédi majú puk.
60:10
Hughes chcel hneď v úvode rozhodnúť. Švédi úspešne.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Neskutočný hokej pokračuje. O bronzových medailách rozhodne predĺženie. Ospravedlňujem sa za technické problémy v posledných sekundách tretej tretiny.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:38
59:38
goalŠvédsko dalo gól!
Gól strelil FILIP BYSTEDT. Asistencie Isak Rosén, Ludvig Jansson.
58:23
importantSituácia je ešte preverovaná na videu!
58:23
58:23
Neuveriteľné! Gauthier pálil z pravého kruhu. Aktívny pred bránkoviskom bol RUTGER MCGROARTY, ktorý dostal puk do siete!
Asistencie: Brindley, Gauthier
57:56
Cooley posunul na Hughesa. Jeho ranu od modrej s ľadovým pokojom našiel Lindbom.
57:47
Oddychový čas pre tím USA.
57:47
Vylúčenie v tíme Švédsko:
Leo Carlsson – 2 min., podrazenie.
57:25
Lucius sa natlačil do šance z pravého kruhu. Skvelý Lindbom dokázal prerušiť hru.
57:10
Hughes si pripravil dobrú pozíciu. Lindbom rieši vyrážačkou.
56:22
Zakázané uvoľnenie Švédov.
55:55
Brindleymu ušiel puk spomedzi kruhov. To mohla byť skvelá pozícia.
55:38
Hutson sa z pozície obrancu dostal do šance.
55:09
Cooley sa natlačil do zakončenia, zbúral Lindboma, ale nik nevie, kde skončil puk.
54:32
Jansson strieľal od modrej brány. Americký brankár si pripisuje úspešný zákrok.
54:15
Janssona hľadal Wagnera. Ten získal útočné pásmo pre Švédov.
53:30
Sandin-Pellikka sa dostal s pukom do stredného pásma. Odolal však náporu hráčov USA.
53:20
Hughes teraz posiela puk na kocku nad ľadom. Hra je prerušná.
53:05
Sjöholm pálil. Östlund dorážal. Mbereko prežil.
52:42
Östlund opäť preveril Mbereka.
52:03
McGroarty si našiel puk medzi kruhmi. Efektný semafor Lindboma.
51:40
Snuggerud len nahodil. Na puku znovu Švédi.
51:06
Sandin-Pellikka pálil. Mbereko mal problémy s jeho pokusom.
50:20
Peart si v obrannom pásme naložil pomerne dosť. Mal teraz šťastie.
49:49
Jansson nepresne. Zakázané uvoľnenie.
49:40
Lipkin nahodil pre spoluhráčov. Puk sa zmocnili Švédi.
49:18
Američania kontrolujú puk na hokejkách.
48:17
48:17
Dráma v Halifaxe má svoje pokračovanie. LUKE HUGHES predviedol neuveriteľnú individuálnu akciu a vyrovnáva aj z kolien.
Asistencie: McGroarty
47:59
importantSamostatný únik pre Cooleyho. Pokus medzi betóny si Lindbom postrážil!
47:41
Cooley teraz v dobrej pozícii vystrelil. Lindbom zasiahol.
47:15
Švédi aktívne dostupujú v Američanom. Tí majú problémy s rozohrávkou.
46:50
Rosén vypálil od modrej čiary. Nasleduje reklamná prestávka.
45:55
Jansson nahodil. Strömgren to skúšal podobne ako Östlund.
45:24
Bystedt sa natlačil po ľavom krídle. Mbereko teraz na dvakrát zachránil USA.
44:45
Peart sa dostal do problémov. Výborne forčekoval Lekkerimäki.
44:00
44:00
Obrovská chyba od Mbereka. Brankár USA sledoval NOAHA ÖSTLUNDA, ktorý si vykorčuľoval spoza brány a strelou na bližšiu tyč mu nedal šancu.
Asistencie: Pettersson E., Strömgren
43:24
Snuggerud nespracoval puk v strednom pásme. Icing USA.
43:03
Behrens preveril Lindboma. Švédskemu brankárovi puk z lapačky vypadol, ale napokon puk prikrýva.
42:31
Zakázané uvoľnenie Švédska.
42:10
Tempo mierne upadlo. Oba tímy už si uvedomujú, o čo sa hrá.
40:51
Östlund zatiahol puk do útočného pásma. Tam jeho snahu prerušuje prihrávka.
40:21
Mbereko sa dotkol prvýkrát puku. Založil akciu svojho tímu.
40:01
changeStriedanie v tíme USA:
z ihriska odchádza Trey Augustine, prichádza Kaidan Mbereko.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme videli doslova reklamu na hokej. Padlo až 9 gólov a do tretej tretiny ideme za vyrovnaného stavu 5:5.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:19
39:19
Neskutočné! Augustine vybehol proti puku, ale spravil obrovskú chybu. LIAM ÖHGREN strieľa gól do prázdnej brány.
Asistencie: bez asistencie
38:52
38:52
Presilovú hru využívajú aj Švédi. Jansson posunul puk na Carlssona, ten našiel pred bránou MILTONA OSCARSONA, ktorý na dvakrát vyrovnáva.
Asistencie: Carlsson, Jansson
38:35
Carlsson páli z prvej. Augustine sa včas presunul.
38:11
Vylúčenie v tíme USA:
Ryan Ufko – 2 min., nedovolené bránenie.
37:57
Švédi držia puk v obrannom pásme. Stjernborg rozbieha akciu.
37:10
Rosén odzbrojil Hutsona na modrej. Na rýchly protiútok už nemal energiu.
36:45
importantLucius sa otočil a našiel Dukea pred odkrytou bránou. Puk mieril tesne vedľa!
35:42
Öhgren si nerozumel s Norénom. Pri streleckom pokuse zasiahol len svojho spoluhráča.
35:06
Öhgren si našiel puk medzi kruhmi. Hughes blokuje jeho pokus.
34:39
Sandin-Pellikka časoval puk na Östlunda. Augustine vystihol jeho úmysel.
34:12
34:12
Savage sa nechal odzbrojiť. Pettersson v útočnom pásme ale dlho nepobudol.
33:37
33:37
Neuveriteľná tretina pokračuje. Ufko pripravil pozíciu pre CHAZA LUCIUSA, ktorý sa uvoľnil cez brániaceho Noréna a strelou do protipohybu skóruje.
Asistencie: Ufko
33:28
Lekkerimäki doviezol puk do útočného pásma. Nasledoval pas na Sandina-Pellikku. Augustine ostáva pripravený.
32:56
importantHughes nabral priam kozmickú rýchlosť. V úniku ho zastavil až Lindbom.
32:06
Strömgren sa natláčal do zakončenia. Američania mu v poslednej chvíli nadvihli hokejku.
31:02
Puk na striedačke USA. Pokračujeme po reklame.
30:42
30:42
Opäť tu máme využitú presilovú hru! Cooley videl v pravom rohu voľného CUTTERA GAUTHIERA a jeho rana z prvej končí v sieti.
Asistencie: Cooley, McGroarty
30:11
importantGauthier v obrovskej príležitosti. Lindbom čaruje!
29:39
Oskar Pettersson – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.
29:13
Lindbom vyráža. Nasleduje reklamný brejk.
28:52
28:52
Veľká chyba od Ufka. Bystedt zachytil jeho rozohrávku, našiel Wagnera, ten videl ešte lepšie postaveného LEA CARLSSONA a je vyrovnané!
Asistencie: Wagner, Bystedt
28:38
Pettersson strieľa od modrej čiary. Puk končí v rohu.
28:12
Strömgren našiel Sandina-Pellikku. Už mohlo byť vyrovnané.
27:18
Brindley nahadzuje. Puk majú opäť Švédi.
26:35
26:35
Gólové hody v Halifaxe pokračujú. Perfektnou akciou po ľavom krídle sa prezentoval OSKAR PETTERSSON, ktorý vymietol horný roh americkej brány.
Asistencie: Sandin-Pellikka
25:50
Súboje v strednom pásme. Bystedt len nahadzuje na zadný mantinel.
25:04
25:04
Nedáš-dostaneš. Obrovská chyba Švédov pred vlastnou modrou. K puku sa dostal CHAZ LUCIUS, ktorý zoči-voči Lindbomovi skóruje.
24:52
importantÖhgrenov samostatný únik, perfektný Augustine!
24:35
Cooley sa chcel zbaviť Sandina-Pellikku, neúspešne.
24:08
Peart dostal puk na strelu z prvej. Zadné plexisklo sa len tak zavlnilo.
23:33
23:33
Výbornú robotu predviedol Lekkerimäki, ktorý v útočnom pásme získal puk. Poslal zadovku na FILIPA BYSTEDTA a ten presnou strelou skóruje.
Asistencie: Lekkerimäki, Engström
23:15
McGroarty hľadal spoluhráčov. Nepresnosť na strane USA.
22:40
Mittelstadt vystihol Sjöholmovu rozohrávku. Puk mu ale skočil do stredného pásma.
21:51
21:51
Američania využívajú presilovú hru. Blake doviezol puk do útočného pásma, posunul Snuggerudovi, ten našiel RYANA UFKA, ktorého strela zápästím končí v sieti.
Asistencie: Snuggerud, Blake
21:00
Ufko robí chybu. Švédi ho vytláčajú do stredného pásma.
20:52
McGroarty si hodil puk medzi kruhy. Lindbom zasiahol špičkou hokejky.
20:40
Američania zvierajú teraz Švédov.
20:08
Augustine prerušuje hru.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Hokejisti USA po prvej tretine vedú. O jediný presný zásah sa postaral Logan Cooley.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:53
Bude sa aj vylučovať. Na tresnú lavicu pôjde Bystedt.
19:53
importantWagner mohol vyrovnať v závere! Skvelý Augustine.
19:44
Puk sa ocitol na striedačke USA. Hra je prerušená.
19:16
Švédsko v plnom počte.
19:02
Lucius sa snažil tečovať. Lindbom je pripravený.
18:47
Snuggerudova rana z prvej sa odrazila od zadného mantinelu. Lindbom mal problémy, ale odolal.
17:16
Noah Östlund – 2 min., nedovolené bránenie.
16:32
Östlund nahodil puk do útočného pásma. Tam sa ho zmocnili Američania.
15:36
Snuggerud v dobrej streleckej pozícii. Lindbom pripravený.
15:26
15:06
USA v plnom počte.
15:01
Ešte jedna strela od Sandina-Pellikku. Augustine pohotovo lapačkou.
14:30
Strela Sandina-Pellikku vypadla Augustinemu. Dorážka Lekkerimäkiho sa neujala.
14:00
USA vyhadzuje až za Lindboma.
13:40
Bystedt doviezol puk do útočného pásme. Švédi sa snažia roztočiť kolotoč.
13:06
Logan Cooley – 2 min., držanie.
12:53
12:36
McGroarty sa pokúšal o kľučku v útočnom pásme. Švédi ho odstavili.
12:00
Strelecký pokus od Luciusa. Lindbom zasahuje.
11:30
Švédi sa oslobodili.
11:04
11:04
Gauthier strieľal z pravého kruhu. Dorážal McGroarty. Skvelý Lindbom.
10:41
importantHughes napriahol od modrej. Lindbom mal šťastie, zvonila tyč.
09:58
09:28
Jansson v prečíslení troch proti dvom hľadal spoluhráča. Savage vystihol jeho úmysel.
08:36
Hutsonova strela zblokovaná.
08:15
Coolyeho kľučky prerušuje Sjöholm. Švédi v útoku ale neuspeli.
07:58
Gavin Brindley – 2 min., držanie.
07:53
Fabian Lysell – 5 min. + DKZ, napadnutie.
07:53
importantLysell s nepríjemným faulom. Rozhodcovia zvažujú vyšší trest.
07:23
07:23
Nepríjemné nastrelenie Sandina-Pellikku. O dorážku sa hlásil Stjernborg. Augustine prerušuje hru.
06:48
Duke po ľade. Lindbom pravým betónom vyráža za seba.
06:20
Snuggerud len odovzdal puk. Jansson rozbieha Östlunda.
05:36
Lucius spomedzi kruhov. Lipkin ešte vyvíja aktivitu.
04:53
Rosén sa snažil dostať do útočného pásma. Odzbrojil ho Hughes.
04:15
Hutsonovo nastrelenie. Lindbom rieši len s problémami.
04:00
Ufkove nastrelenie skončila za bránou. Puk sa odrazil na Lindboma, ktorý prerušuje hru.
03:37
Švédi v útočnom pásme prišli veľmi rýchlo o puk. Útočí Ufko.
02:51
02:51
Výborný forčeking Snuggeruda. Za bránou získal puk, naservíroval ho pre LOGANA COOLEYHO, ktorý otvára stav stretnutia.
Asistencie: Snuggerud
02:30
02:30
Jansson zo stredného pásma prinútil Augustinea zakročiť.
01:51
Prvý zákrok má aj Lindbom. Preveril ho Peart.
01:24
importantStrömgren mal obrovskú šancu spomedzi kruhov. Betóny Augustinea pripravené.
00:50
Sandin-Pellikka posielal puk pred Augustinea. Američania odvracajú.
00:13
O prvý strelecký pokus sa hlási Gauthier. Jeho strela letela vedľa.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Všetci aktéri dnešného stretnutia už sú na ľadovej ploche.
Úvodné zostavy:

USA: Augustine (Mbereko) – Behrens (A), Hughes (C), Hutson, Mittelstadt, Peart, Ufko, Chesley – Gauthier, Cooley, Snuggerud – Lipkin, Lucius, Blake – Duke, Savage (A), McGroarty – Connors, Stramel, Brindley – Laba.
Tréner: Rand Pecknold

Švédsko: Lindbom (Brännman) – Engström, Sjöholm (A), Norén, Sandin-Pellikka, E. Pettersson, Jansson, Odelius – Rosén, Stjernborg (C), Lekkerimäki – Carlsson, Bystedt, Wagner – Öhgren (A), Östlund, Strömgren – Robertsson, Oscarson, O. Pettersson – Lysell.
Tréner: Magnus Hävelid

Rozhodca: Campbell (CAN), Hamilton (CAN), Hautamäki (FIN), Persson (SWE).
Súboj dvoch sklamaných mužstiev. Aj tak by sa dalo pomenovať stretnutie medzi USA a Švédskom. Oba tímy nezvládli svoje semifinálové zápasy a tak si zmerajú sily v boji o bronz.

USA cíti veľkú krivdu. V semifinálovom meraní síl im rozhodcovia neuznali dva góly a proti domácemu favoritovi z Kanady napokon prehrali vysoko 2:6. Hoci Američania svojho súpera prestrieľali, ostali im len oči pre plač. Potrebujú sa však skonsolidovať a poraziť Švédov.

Švédsko zažilo obrovský šok. Tri korunky počas väčšiny duelu s Čechmi viedli a všetko nasvedčovalo tomu, že postúpia do finále. V záverečnej minúte však inkasovali z hokejky Jiříčka. V predĺžení boli lepším tímom, ale Jiří Kulich ich poslal do boja o tretie miesto.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.

Domov»Hokej»Reprezentácie»MS v hokeji U20 2023: Američania v divokej prestrelke o bronz zdolali Švédsko