Trojskokanka Velďáková obsadila na mítingu v Lisabone tretiu priečku

Dana Velďáková si v Lisabone "vyskákala" bronz.
Dana Velďáková si v Lisabone "vyskákala" bronz. (Autor: SITA)
SITA|25. jún 2015 o 21:28

Aj napriek pódiovému umiestneniu sa naša reprezentantka počas pretekov necítila dobre, sťažovala sa na chýbajúcu vitalitu.

LISABON. Slovenská reprezentantka Dana Velďáková (VŠC Dukla Banská Bystrica) obsadila na medzinárodnom atletickom mítingu v portugalskom Lisabone 3. miesto v trojskoku výkonom 13,69 m zo šiestej série.

Skúsenej 34-ročnej Košičanke však nevyšiel pokus o útok na 14-metrovú hranicu, ku ktorej sa priblížila nedávno na Európskych hrách v Baku na 5 cm.

"Vytrápené preteky!" - skonštatovala zverenka trénera Radoslava Dubovského. Velďákovej štvrtková séria bola nasledovná: x - x - 13,61 - 13,65 - 13,50 - 13,69.

"Technicky to nebolo zlé, ale cítila som sa bez energie. Myslela som si, že náročný nočný presun z Baku a následne ďalšia cesta do Portugalska nebudú také ťažké, ale opak bol pravdou. Veľmi som sa snažila, ale stačilo to len na tretie miesto."

Lisabonský trojskok vyhrala Susana Costová z Portugalska výkonom 13,89 m pred Dovilé Dzindzaletaité z Litvy (13,75).

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Trojskokanka Velďáková obsadila na mítingu v Lisabone tretiu priečku