Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Tréner Detroitu: Jurčo má skvelé zručnosti, môže byť efektívny

(Autor: Twitter)
TASR|Publikované 28. okt 2015 o 09:16

Pokiaľ pôjde stále za pukom, bude z neho efektívny hokejista. V AHL to bol mladý hráč, ktorý dokázal bodovať v každom zápase, hovorí o Tomášovi Jurčovi tréner Detroitu Jeff Blashill.

DETROIT. Tréner zámorského klubu NHL Detroitu Red Wings Jeff Blashill chce vidieť toho Tomáša Jurča, ktorý bol v nižšej zámorskej súťaži AHL lídrom produktivity.

"Je to najmä o tom, aby bol hráč v skvelej forme. Vtedy môže korčuľovať nepretržite. Jurčo môže byť efektívny, pokiaľ bude môcť hrať za každých okolností. Na týchto veciach sme s ním teraz pracovali," uviedol Blashill.

jurco_res.jpg

Tomáš Jurčo (vpravo) bojuje pri mantineli o puk s Antonom Stralmanom z Tampy Bay. FOTO - TASR/AP.

"Snažím sa mu vštepiť vytrvalosť. Pokiaľ pôjde stále za pukom, bude z neho efektívny hokejista. V AHL to bol mladý hráč, ktorý dokázal bodovať v každom zápase," upozornil Blashill.

"Má mnoho skvelých zručností a my sa chceme uistiť, že zo seba vydá všetko."

Dvadsaťdvaročný slovenský reprezentant vie, že svojmu trénerovi môže dôverovať. Viedol ho už v tíme Grand Rapids Griffins z AHL. A spolu vyhrali titul.

tomasjurco_res.jpg

Tomáš Jurčo (vľavo) sa márne snaží naháňať Morgana Reillyho z Toronta. FOTO - TASR/AP.

"Jednoducho musím viac korčuľovať. To je základ. Ak to spravím, potom môžem odohrať dobré stretnutia, ktoré mi psychicky pomôžu," povedal Jurčo pre zámorské médiá.

Slovenský útočník začal prebiehajúcu sezónu ako zdravý náhradník. Nastúpil až na tretí zápas Red Wings, v ktorom dosiahol hranicu sto odohraných duelov v NHL.

V tomto ročníku si zatiaľ pripísal len jednu asistenciu. Dosiahol ju v noci na stredu pri prehre s Carolinou 1:3.

V noci na stredu si Tomáš Jurčo pripísal prvý bod v sezóne.

Súvisiace články