Naplnila olympiáda v Pjongčangu vaše očakávania?
„Prekročila ich. Na olympiádu sme išli s nádejou potvrdiť, že biatlon patrí na Slovensku medzi úspešné zimné športy a že je v našich silách potešiť fanúšikov medailou. Ale nechceli sme to tvrdiť pred olympiádou. Vedeli sme, že strelnica v Pjongčangu je veterná a bývajú tam náročné podmienky.“
Biatlon sa v posledných rokoch nesie na vlne úspechov. Sú na Slovensku podmienky na to, aby sme vychovali v budúcich rokoch reprezentantov, ktorí na ne nadviažu?
„Ja som optimista a verím, že sa to podarí. Samozrejme, príprava biatlonistov nie je jednoduchá. Z pohľadu členskej základne sme malý šport. Biatlon nikdy nebude masový. Sami ako zväz nič nezmôžeme a sme odkázaní na pomoc štátu a našich partnerov. Keď sa to však pozitívne spojí, tak dokážeme vychovať kvalitných pretekárov.“
Má mládež po úspešných výsledkoch na vrcholných pretekoch väčší záujem o biatlon?
„Keď je biatlon na obrazovkách a keď je spojený s pozitívnymi emóciami, je záujem väčší. Prichádzajú maily a telefonáty, kedy majú deti začať a kde sa majú prihlásiť. Je to teraz určite živelnejšie. Biatlon je fenomén a je veľmi populárny. Druhá vec je, ako sa dokážeme postarať o mládež, o trénerov, a aké dokážeme vytvoriť zázemie.“
Koľko je na Slovensku stredísk prípravy?
„Máme Národné biatlonové centrum v Osrblí a okrem neho máme pri kluboch drobné areály. Viac-menej svojpomocne vybudované, kde sú menšie strelnice. Tie nemajú tridsať streleckých stanovíšť, ako určujú pravidlá. Niekde ich je desať, ale sú to areály najmä na prípravu.“
Je to dostatočné? V minulosti vraj boli plány na stredisko v Tatranskej Štrbe.