Zvolen otočil zápas proti Liptovskému Mikulášu a vrátil sa na čelo ligy

Hráči Zvolena sa radujú po jednom z gólov. V Banskej Bystrici napokon prehrali.
Hráči Zvolena sa radujú po jednom z gólov. V Banskej Bystrici napokon prehrali. (Autor: TASR)
SITA|4. dec 2018 o 19:34

Súhrn utorňajších výsledkov Tipsport ligy 2018/2019.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Hokejisti Zvolena zvládli zápas predohrávky 35. kola Tipsport ligy a na ľade Spišskej Novej Vsi dokázali zvíťaziť nad Liptovským Mikulášom 4:1.

Prvý gól stretnutia padol do siete Zvolena, keď sa za Liptákov presadil Števuliak. Hostia dokázali presným zásahom odpovedať až v prostrednom dejstve a po góle Milana Kytnára svietilo na tabuli skóre 1:1.

Do vedenia sa ale Zvolenčania dostali pomerne rýchlo a už po dvoch minútach od vyrovnávajúceho zásahu prekonal gólmana Juraja Hollého útočník HKM Garrett Mitchell.

Pohodu Zvolenu priniesol gólom na 3:1 Lukáš Handlovský. V tretej časti hry zavŕšil víťazstvo hosťujúceho mužstva Peter Zuzin, ktorý sa presadil 50 sekúnd po začiatku tretieho dejstva.

Zvolenčania sa po prerušení šnúry štyroch prehier v sérii vrátili na čelo súťaže so 66 nazbieranými bodmi.

Druhé Košice ich momentálne majú na konte 65, avšak majú k dispozícii taktiež zápas k dobru.

Dvadsiatka mala prvé víťazstvo na dosah

V utorkovej dohrávke si hráči MAC Budapešť dokázali poradiť s reprezentačným výberom HK Orange 20 po výsledku 5:4 po predĺžení.

Góly začali padať až po 12. min a ako prvý sa do listiny strelcov zapísal slovenský útočník vo farbách maďarského mužstva Tomáš Klempa, a to dokonca v oslabení.

0

• výhier v tejto sezóne má na svojom konte reprezentačná dvadsiatka.

V druhej tretine napodobnil Klempu ďalší útočník Chris Langow a navýšil na 2:0. Dvojgólové vedenie hosťom dlho nevydržalo a už o minútu neskôr znížil Andrej Kollár.

Vedenie hostí zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov John Negrin, no aj na tento zásah našli domáci odpoveď zásluhou Oliviera Giertla.

V tretej tretine sa juniorom z reprezentačnej "dvadsiatky" podarilo zaskočiť súpera a po dvoch góloch Miloša Fafráka v početnej výhode poslali duel do predĺženia.

V ňom mali hokejisti HK Orange 20 na dosah vôbec prvé víťazstvo v tejto sezóne, avšak víťazný gól Chrisa Langowa zo 4. minúty predĺženia im túto vidinu triumfu oddialil.

Budapešť zdolala reprezentačnú dvadsiatku po predĺžení.

Jedna séria pokračuje, druhá skončila

Hokejisti Banskej Bystrice dokázali zvíťaziť nad hráčmi Nitry 3:2 po predĺžení. Domáci pritom nezačali v tomto stretnutí vôbec dobre.

Už v 5. min otvoril skóre Juraj Majdan a o tri minúty neskôr ho napodobnil jeho spoluhráč Branislav Rapáč.

Domáci sa do zápasu vrátili až v druhej tretine, keď znížil Juraj Sýkora. O vyrovnanie sa tri minúty pred koncomriadneho hracieho času postaral Kanaďan Eric Selleck.

V predĺžení urobili hostia chybu, keď dostali dvojminútový trest za príliš veľa hráčov na ľade a následne rozhodol o víťazstve Bystrice Éric Faille.

Hostia tak po tejto prehre prišli o svoju osemzápasovú šnúru víťazstiev. Naopak, pre Banskú Bystricu to bolo práve ôsme víťazstvo v sérii.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 35. kolo - utorok:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Góly: 14. Števuliak - 23. Kytnár (Handlovský), 25. Mitchell (Kelemen), 38. Handlovský (Špirko), 41. Zuzin (Obdržálek, Vandane)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Orolin - Durmis, Šoltés, Kramár, 174 divákov

Liptovský Mikuláš: J. Hollý - Mezovský, Fereta, M. Bača, Nádašdi, R. Suchý, J. Nemec, Števuliak, Košecký - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Sukeľ, Oško, Uram - A. Lištiak, M. Piatka, A. Nechaj - V. Vibíral, Uhrík, Žiak

Zvolen: Skapski - Fraser, Vandane, Zeleňák, D. Růžička, Pöyhönen, A. Drgoň, Michal Roman, P. Marcinek - Obdržálek, Špirko, Šišovský - P. Zuzin, Mitchell, Kelemen - Michal Chovan, Kytnár, Handlovský - S. Petráš, Holovič, Andrisík

HK Orange 20 - MAC Budapešť (Maď.) 4:5 po predĺžení (0:1, 2:3, 2:0 - 0:1)

Góly: 28. A. Kollár (Giertl), 40. Giertl (Fafrák, Kupec), 57. Fafrák (A. Kollár, Giertl), 58. Fafrák (Urbánek, Dlugoš) - 12. T. Klempa (Negrin), 27. C. Langow, 32. Negrin (Bodó, K. Nagy), 37. Dudás (J.Brown, Dansereau), 64. C. Langow (Bodó, Dudás)

Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky 3:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Jonák, Milan Novák - Valo, Orolín, Čavojský, 142 divákov

HK Orange 20: Hlavaj - E. Švec, Kupec, Dlugoš, Boldižár, Nahálka, Brincko, Štefanka, Golian - Fafrák, A. Kollár, Giertl - Urbánek, Havrila, Köver - Minárik, Sojka, Čenka - Juščák, Džugan, L. Lunter

Budapešť: Rajna - Macaulay, Pozsgai, J. Dudás, K. Vokla, Burt, Negrin, Csollák - Bodó, C. Langkow, K. Nagy - Dansereau, J. Brown, T. Klempa - Szabad, Terbócs, Odnoga - Kedves, Majoross, Pápa

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Nitra 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 40. J. Sýkora (B. Marshall, Asselin), 57. Selleck (B. Marshall, K. Sloboda), 62. É. Faille (A. Šťastný, J. Sýkora) - 5. Majdan (Scheidl), 8. B. Rapáč (Blackwater, McCormack)

Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše Lichanec (Banská Bystrica) 10 min osobný trest za napadnutie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Stano - Rojík, Synek, Majling, 2491 divákov

Banská Bystrica: S. Williams - B. Marshall, Nemčík, K. Sloboda, Biro, Kubka, Ďatelinka, Bodnár - Asselin, É. Faille, Selleck - J. Sýkora, A. Šťastný, Török - Kabáč, Češík, Gabor - R. Varga, Zigo, Lichanec

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, K. Morrison, Rais, Versteeg, Miroslav Pupák, Pätoprstý, Korím - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Hrušík, E. Čaládi, J. Šiška

Hlasy po zápase:

Dan Ceman, tréner B. Bystrice: "Začali sme trochu zaspato, v prvej tretine sme nehrali tak, ako sme chceli. Postupom času, už v druhej tretine, sa zápas vyrovnal, fanúšikovia sa dostali tiež do varu, podarili sa nám aj nejaké presilovky, z našej strany to bol vydarený zápas."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Z môjho uhla pohľadu to bol vyrovnaný zápas, tak ako sme prehrali, mohli sme aj vyhrať. Určite rozhodujúce a dôležité boli presilovky, domáci mali na ne vynikajúcich hráčov a v zápase im boli dosť dopriate. Potvrdili, že majú v nich veľkú silu, inak zápas mal podľa mňa dobrú úroveň."

Domov»Hokej»Slovensko»Zvolen otočil zápas proti Liptovskému Mikulášu a vrátil sa na čelo ligy