Texaské basketbalové derby vyhral Dallas

Tyreke Evans (vľavo) zo Sacramenta v súboji o loptu s Coreyom Maggetteom z Golden State. (Autor: SITA/AP)
TASR|9. jan 2010 o 08:50

Víťazstvom basketbalistov Dallasu nad San Antoniom 112:103 sa v zámorskej NBA skončilo texaské derby v rámci 12-zápasového programu v noci na sobotu.

NEW YORK.

Hosťujúci Mavericks prehrávali v závere tretej štvrtiny o 13 bodov, ale záverečná časť patrila im. Pod vedením Dirka Nowitzkého (premenil 7 z 12 pokusom v poslednej štvrtine, spolu 26 bodov) otočili stav po vydarenej dvanásťminútovke (42:23) prehĺbili rozdiel medzi oboma tímami na čele Juhozápadnej divízie.

Domácim nestačil ani vynikajúci výkon Tima Duncana, ktorý zaťažil konto súpera 31 bodmi a pripísal si aj 12 doskokov.

Ostatným celkom z čela ligovej tabuľky sa nedarilo. Najlepší tím súťaže LA Lakers podľahol podľahol v Portlande 98:107, v ligovom derby Cleveland nestačil v dramatickom závere na domácich Nuggets v Denveri (97:99), Boston "pustil perie" v Atlante (85:93) a Orlando nezvládlo súboj vo Washingtone (97:104).