Alena Kánová.
Alena Kánová. (Autor: TASR)
TASR|1. sep 2024 o 21:36

Slovenská reprezentantka podľahla Helene Dretarovej Karičovej z Chorvátska.

PARÍŽ. Slovenský reprezentant v stolnom tenise Richard Csejtey postúpil do osemfinále dvojhry paralympijského turnaja v Paríži.

V úvodnom kole zdolal Nathana Pellissiera z Austrálie 3:1 na sety.

Naopak, s turnajom sa už v 1. kole singlu rozlúčila Alena Kánová, ktorá podľahla Helene Dretarovej Karičovej z Chorvátska 1:3.

Csejtej prehral úvodný set, následne však dominoval.

"Bol to prvý zápas, ten je vždy najťažší. Súper bol nepríjemný, aj ťahal čas, ja som bol v prvom sete nervózny.

Zobral mi ho, ale potom som sa do toho dostal a rozbehol som sa. Keďže nemám ´parťáka´ do štvorhry, tak som musel čakať sedem či osem dní na zápas, sledoval som ostatných a len som im fandil.

Už to ale prišlo a urobíme všetko preto, aby som pokračoval ďalej," uviedol 45-ročný slovenský singlista.

"S Helenkou sme veľmi dobré kamarátky, preto sme boli nešťastné, keď sme sa dozvedeli, že budeme hrať proti sebe.

Mám s ňou skôr tú lepšiu bilanciu, ale dneska som asi nemala svoj deň a ona ho mala.

Hrala naozaj vynikajúco, ja som sa nevedela dostať do hry, tie loptičky mi lietali a to využila moja súperka.

Je to bohužiaľ KO systém, nedá sa to vrátiť a končím. Musíme si to rozanalyzovať s trénerom," povedala strieborná medailistka z Tokia 2020.

PH 2024

Parastolný tenis - dvojhra - 1. kolo:

muži:

Richard Csejtey (SR) - Nathan Pellissier (Aus.) 3:1 (-7, 8, 2, 6)

ženy:

Alena Kánová (SR) - Helena Dretarová Karičová (Chorv.) 1:3 (-9, 9, -9, -6)

Domov»Ďalšie športy»Paralympijské»Kánová vypadla už v prvom kole. Csejtey úvodný set prehral, potom však dominoval