Špirko a Graňák v pondelok skórovali

V KHL pokračuje zápasový program aj v pondelok.
V KHL pokračuje zápasový program aj v pondelok. (Autor: SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
TASR|2. dec 2013 o 11:19

Lev prehral doma s PEtrohradom až po nájazdoch.

MOSKVA. V prvom pondelňajšom stretnutí osemzápasového programu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) prehral Amur Chabarovsk s ukrajinským Donbassom Doneck 0:4. Z dvojice slovenských legionárov nastúpil v tíme hostí len obranca Peter Podhradský, ktorý sa prezentoval jedným streleckým pokusom v druhej tretine, brankár Ján Laco na súpiske nefiguroval.

V druhom predpoludňajšom zápase prehral Admiral Vladivostok, už bez fínskeho trénera Hannu Jortikku, so Spartakom Moskva 1:2. Vedúci gól hostí dal v 9. minúte slovenský útočník Rastislav Špirko a okrem neho vyslal na súperovho brankára ďalšie dve strely.

V drese Dinama Minsk premiérovo nastúpil skúsený slovenský obranca Richard Lintner a jeho tím pod vedením trénera Ľubomíra Pokoviča po troch predchádzajúcich triumfoch v sérii prehral na ľade Sibiru Novosibirsk 1:3. Lintner odohral takmer 19 minút a pripísal si dve strely na bránku.

Gól slovenského obrancu Dominika Graňáka prispel k víťazstvu Dinama Moskva nad Torpedom Nižnij Novgorod 3:1.

Riazancev si tri zápasy posedí

Športovo-disciplinárna komisia Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) uložila trojzápasový dištanc obrancovi Alexandrovi Riazancevovi z Dinama Moskva.

Tridsaťtriročný bek úradujúceho víťaza Gagarinovho pohára v sobotňajšom súboji na ľade Severstaľu Čerepovec (domáci zvíťazili 3:2 po sam. nájazdoch) sa previnil úderom do hlavy útočníka súpera Pavla Bučneviča.

Komisia ponechala v platnosti trest na 5 minút a do konca duelu a pridala aj spomenutý trojzápasový dištanc.

Správu priniesol oficiálny web KHL.

Najlepším je Staňov náhradník

Brankár CSKA Moskva Iľja Proskurjakov, obranca Denis Kuľaš (Avangard Omsk) a útočník Brandon Bochenski (Barys Astana) sa stali najlepšími hráčmi 12. týždňa v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). Najlepším nováčikom, ako uvádza oficiálna internetová stránka KHL, sa stal brankár Iľja Sorokin z Metallurgu Novokuzneck.

Proskurjakov mal počas uplynulého týždňa v dvoch zápasoch 95,16 percentuálnu úspešnosť zákrokov. V jednom súboji vychytal nulu a priemerne inkasoval 1,5 gólu na zápas. Kuľašova bilancia v troch stretnutiach dosiahla štyri body (2+2) a jeden plusový bod, Bochenski v rovnakom počte duelov zaznamenal až sedem bodov (2+5).

Brankár Sorokin v hodnotenom období odchytal dva zápasy a jeho percentuálna úspešnosť dosiahla 91,57.

Amur Chabarovsk - Donbass Doneck 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Góly: - 14. Kašpar, 20. Nedorost, 45. Laine, 53. Fedotenko

Admiral Vladivostok - Spartak Moskva 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 19. Schütz - 9. ŠPIRKO, 22. Juňkov

Metallurg Novokuzneck - Medveščak Záhreb 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Góly: 60. Galimov - 13. a 58. M. Ryan, 17. B. Thomas, 35. Jessiman, 52. B. Kane

Sibir Novosibirsk - Dinamo Minsk 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)

Góly: 1. Lemťugov, 2. Krivonožkin, 4. Enlund - 52. Kiriuščenkov

Torpedo Nižnij Novgorod - Dinamo Moskva 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Góly: 47. Denisov 24. GRAŇÁK, 27. Pestuško, 58. Soin

CSKA Moskva - Lokomotiv Jaroslavľ 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Góly: 46. Morozov 2. Chlopotov, 28. Koňkov, 29. Redlihs

HC Lev Praha - SKA Petrohrad 3:4 pp a sn (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 21. Azevedo, 27. Birner, 40. Řepík 3. Panarin, 33. Šipačjov, 41. Tichonov, rozh. nájazd Kovaľčuk