Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Slovenský brankár nedostal v Grécku výplatu od marca a v klube skončil

Dušan Perniš išiel do Grécka zo Slovana Bratislava. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 26. dec 2016 o 19:43

Dušan Perniš už nie je hráčom FC Iraklis 1908 Solún.

BRATISLAVA. Bývalý sedemnásobný slovenský futbalový reprezentant Dušan Perniš predčasne rozviazal zmluvu s gréckym účastníkom najvyššej súťaže FC Iraklis 1908 Solún, kam prišiel v lete 2015 a podpísal kontrakt na dva roky.

"Ukončili sme spoluprácu na základe nepriaznivej finančnej situácie, ktorá sa viac-menej týka celého klubu," uviedol v rozhovore pre denník Šport tridsaťdvaročný skúsený brankár, ktorý nedostal mzdu deväť mesiacov.

"Normálnu výplatu som naposledy videl v marci, čo je už dosť dlhá doba," skonštatoval nitriansky rodák Dušan Perniš a pokračoval: "Žiadam len to, čo mám v zmluve. Nič navyše. O nevyplatených financiách som už informoval asociáciu, niečo ako je u nás rozhodcovský súd. Zasadá každé dva týždne a v priebehu pár dní dostanem vyrozumenie o ich verdikte. V Iraklise sa snažili niečo vysvetľovať, argumentovať. Stále hovoria zajtra, zajtra, ale konkrétne skutky neprichádzajú."

Bývalý brankár Dubnice, Žiliny, Senca, škótskeho Dundee United, poľského klubu Pogoň Štetín, Nitry a Slovana Bratislava si vyskúšal jeden a polročné účinkovanie v Grécku. "Každé pôsobisko je zaujímavá skúsenosť, spoluhráči, tréneri, podmienky, divácke zázemie. K tomu kultúra, mesto, prostredie."

Dušan Perniš pred odchodom do Grécka hájil farby Slovana Bratislava. Nastúpil zaň aj v zápase Európskej ligy proti Neapolu. Na snímke zasahuje pri šanci Mareka Hamšíka. (Autor: TASR)

"Až na chýbajúce financie a napriek tomu, že som na jeseň nenastupoval pravidelne (medzi žrďami absolvoval iba dva zápasy a inkasoval trikrát, v sezóne 2015/2016 odchytal jedenásť duelov a dostal 17 gólov, pozn.), hodnotím toto grécke účinkovanie pozitívne," pokračoval Perniš v súvislosti s Iraklisom.

"Solún je druhé najväčšie mesto v krajine, pekné a historicky pútavé, leží pri mori," vravel brankár a na margo svojej futbalovej budúcnosti dodal:

Žiadam len to, čo mám v zmluve. Nič navyše.


Dušan Perniš o nevyplatených mzdách

"Grécku kapitolu som uzavrel, v Iraklise som definitívne skončil. Pozerám sa dopredu, hľadám si nové pôsobisko, kde by som pokračoval v kariére."

FC Iraklis 1908 Solún figuruje po dosiaľ odohraných dvanástich kolách najvyššej gréckej súťaže na poslednom šestnástom mieste tabuľky so siedmimi bodmi (bilancia: 1-3-4, skóre 9:19).

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.