Slovenské hokejbalistky. (Autor: Facebook Hokejbal.sk)
Sportnet|5. júl 2023 o 20:25

Slovenské hokejbalistky zdolali Česko v semifinále turnaja.

MS junioriek v hokejbale 2023 - Liberec (Česko)

Slovensko U21 - Česko U21 6:4 (1:1, 1:0, 4:3)

Góly: 9. Nilabovičová (Taricsová), 25. Mandelíková, 35. Lopušanová (Štrbáková), 38. Mandelíková (Lopušanová), 41. Lopušanová, 43. Lopušanová - 10. Becková (Ištoková), 36. Krásová (Landová, Červíková), 38. Landová (Konečná), 40. Pangerlová (Škorpíková)

Rozhodovali: Meghan MacTavish, Erica Simpson

Strely na bránku: 28:41

Slovensko U21: Cengelová – Amrichová, Štrbáková, Macková, Nemčeková, Hambálková, Čillíková, Cvejnová, Čorňáková – Mateičková, Mandelíková, Lopušanová, Nilabovičová, Martincová, Debnárová, Pavlíková, Hambálková, Klimantová, Klapicová, Taricsová, Golská, Rybárová, Senková

Česko U21: Hořínková – Konečná, Kotyrová, Petrášková, Červíková, Šlemarová, Ondrová, Plecerová, Štěpková – Kantorová, Škorpíková, Pangerlová, Kotlíková, Krásová, Landová, Ištoková, Procházková, Becková, Hasíková, Mikulová, Zavoralová

LIBEREC. Slovenské reprezentantky do 21 rokov uspeli v semifinálovom dueli na MS junioriek v hokejbale 2023, keď zdolali Česko 6:4.

V prvej tretine otvorila skóre duelu Nilabovičová, na gól však český tím rýchlo odpovedal.

Slovensko sa opäť dostalo do vedenia v druhej tretine, keď skórovala Mandelíková.

O všetkom podstatnom však rozhodla tretia tretina. V nej sa najprv v presilovej hre presadila Nela Lopušanová, ktorá poslala Slovensko už do dvojgólového vedenia.

Česky však rýchlo odpovedali a v rozmedzí dvoch minút skóre vyrovnali. Nerozhodný stav však netrval dlho, no na druhý gól Mandelíkovej v zápase dokázali české reprezentantky opäť rýchlo odpovedať.

Záver duelu patril opäť Nele Lopušanovej, ktorá po samostatnom úniku najprv strelila svoj druhý gól v zápase a neskôr aj spečatila výhru Slovenska svojim tretím gólom do prázdnej bránky.

Slovenky vďaka výhre postúpili do finále, v ktorom sa stretnú s rovesníčkami z Kanady. Zápas je na programe vo štvrtok o 17.00 h.

Okrem neho je na programe aj finále kategórie U18, v ktorom slovenskí reprezentanti vyzvú hokejbalistov Česka.

Svoje finálové účasti už majú za sebou kategórie U20 a U23, v oboch však slovenskí hokejbalisti prehrali.

Slovenskí juniori tak dosiahli z piatich možností až štyrikrát finále.

Domov»Halové športy»Hokejbal»Lopušanová strelila hetrik a pridala asistenciu, Slovenky aj vďaka nej postúpili do finále