Skvelý úspech hokejbalistov, druhýkrát zdolali Kanadu a postúpili do finále

Radosť slovenských hokejbalistov. (Autor: Facebook Hokejbal.sk)
Sportnet|5. júl 2023 o 17:58

Slovenská osemnástka zabojuje o titul majstra sveta.

MS juniorov v hokejbale 2023 - Liberec

Slovensko U18 - Kanada U18 4:2 (2:2, 2:0, 0:0)

Góly: 2. Brejčák (Matušinský), 13. Polák (Matušinský), 19. Matušinský (Semančík, Zajac), 22. Božoň (Zajac) – 6. Campbell (Osborne), 10. Cooksey (Osborne, Campbell)

Rozhodovali: Jiří Cícha, Vilém Jonák

Strely na bránku: 20:17

Slovensko U18: Sebastyén – Feranec (A), Božoň, Botka (A), Semančík, Čenčarík, Brejčák, Tiskovčík, Rokos – Demčák, Knapík, Čech – Vaverčák (C), Sisík, Šatka – Zámborský, Zajac, Novajovský – Matušinský, Polák, Jankovič – Franek, Derlich

Kanada U18: Gagnon – Campbell, Osborne, Goretzki, Rotondi (A), Lies, Palermo, Alsip, Olney – Sukut, Hansen (C), Cooksey – Maguire (A), Lamanna, Smith – Lovett, Vienneau, Rij – Crosbie, Scott, Chabot

LIBEREC. Slovenskí reprezentanti do 18 rokov postúpili do finále MS juniorov v hokejbale 2023, keď zvládli semifinálový duel s Kanadou výsledkom 4:2.

Úvod semifinálového zápasu bol vyrovnaný a oba tímy sa dokázali presadiť dvakrát.

V druhej tretine však prebrali taktovku zápasu slovenskí hokejbalisti a po dvoch góloch išli do vedenia 4:2.

Tretia tretina už gól nepriniesla a tak po výhre nad Kanadou v skupine 3:2 tentokrát mladí Slováci zdolali zámorského súpera 4:2.

Slováci nastúpia vo finále proti domácemu Česku, ktoré v druhom semifinále zdolalo USA 4:2. Finálový zápas je na programe vo štvrtok o 14.00 h.

Tabuľka MS juniorov v hokejbale 2023 (U18)

(Autor: liberec2023.cz)

Domov»Halové športy»Hokejbal»Skvelý úspech hokejbalistov, druhýkrát zdolali Kanadu a postúpili do finále