Hokejové vytriezvenie. Po eufórii prišla katastrofa

Fínska radosť a slovenský smútok na MS U20 2022.

Hokejové vytriezvenie. Po eufórii prišla katastrofa

Fínska radosť a slovenský smútok na MS U20 2022. (Autor: TASR/AP)
Fínska radosť a slovenský smútok na MS U20 2022.
Fínska radosť a slovenský smútok na MS U20 2022. (Autor: TASR/AP)
Ondrej Rusnák|15. aug 2022 o 16:48

Prečítajte si príklep Ondreja Rusnáka.

Slovenský hokej sa posledný rok niesol na vlne pozitívnej nálady.

Tá vyplynula z atraktívneho štýlu hry, akým sa prezentovali reprezentačné tímy do 18 rokov, 20 rokov a najmä mužská reprezentácia vedená pod Craigom Ramsaym.

Logicky sa k tomu pridružili úspechy. Bronz z olympiády, účasť vo finále Hlinka Gretzky Cupu (prestížny turnaj hráčov do 18 rokov).

Príklepy Ondreja Rusnáka

Ondrej Rusnák (32) je bývalý hokejový útočník. Bol členom slovenskej dvadsiatky, ktorá obsadila na MS 2009 štvrté miesto. Kontakt s hokejom nestratil ani po skončení kariéry. Pôsobí ako spolukomentátor RTVS, pre Sportnet pracuje ako hokejový insider. Ponúka rozhovory so zaujímavými ľuďmi, aj pohľad do zákulisia. Je syn hokejovej legendy Dáriusa Rusnáka.

Príbeh Ondreja Rusnáka si môžete prečítať tu.

Po dlhých rokoch sme začali zapracovávať šikovných juniorov, či dokonca dorastencov do mužskej reprezentácie. Tí najšikovnejší, Slafkovský s Nemcom skončili ako číslo jeden a dva v drafte do NHL. Úspech zákonite upriamil pozornosť na slovenský mládežnícky hokej. Fanúšikovia čakali, čo dokážu Slováci na najbližšom šampionáte. Síce naň nastúpili bez najväčších hviezd, ale s množstvom ďalších hráčov od ktorých sa čaká, že sa raz etablujú vo veľkom hokeji. 

A zrazu bác. Tvrdý dopad na zem, pri ktorom sa zrejme rozbili ružové okuliare každému, kto videl slovenský mládežnícky hokej doteraz len v pozitívnych farbách.

Predturnajové očakávania fanúšikov, ale aj niektorých expertov celkom zjavne nereflektovali kvalitu reprezentácie. Po šampionáte zostala pachuť. Môžeme sa utešovať akurát tým, že na tomto turnaji sa nehrá o záchranu v elitnej kategórii.

Prvý veľký juniorský turnaj priniesol katastrofu. To je slovo, ktoré v prvom hodnotení majstrovstiev sveta použil aj tréner reprezentácie Ivan Feneš. Začnem priamo od neho a jeho realizačného tímu.

Feneš varil z vody, ale nesie zodpovednosť

Treba objektívne priznať náročnosť situácie v ktorej Ivan Feneš bol pri skladaní nominácie na šampionát. Doslova varil z vody. Pred šampionátom sa viac hovorilo o počte ospravedlneniek, ako o hráčoch, ktorí posilnia tím.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu: