Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Slovan sa asi nevyhne ceste do Chabarovska a Vladivostoku

(Autor: FOTOLIA)
SITA|5. jún 2013 o 19:38

Hrací systém sa v KHL zrejme meniť napokon nebude.

MOSKVA. V Kontinentálnej hokejovej lige 2013/14 by sa formát základnej časti v porovnaní s uplynulou sezónou nemal zmeniť.

Podľa najnovšieho návrhu príslušnej komisie KHL by sa 28 tímov malo stretnúť dvojkolovo systémom doma - vonku. Každé mužstvo by malo v dlhodobej časti odohrať 54 stretnutí. Návrh má teraz posúdiť vedenie súťaže.

V ročníku 2012/2013 hralo v lige 26 mužstiev, ktoré sa stretli rovnako dvakrát doma a vonku a s dvojičkou ešte odohrali dvojzápas navyše.

V novej sezóne 2013/2014 pribudnú do súťaže chorvátsky Záhreb a východoruský Vladivostok.

Pôvodne sa v KHL hovorilo o 52-zápasovom programe základnej časti. Podľa prvej verzie sa tímy v rámci divízie mali stretnúť štyrikrát, proti súperom z rovnakej konferencie by odohrali po dva duely a proti klubom z opačnej konferencie len jeden.

V KHL nechcú hrať v novej sezóne viac ako 56 súbojov dlhodobej časti ročníka, keďže na hráčov čakajú nielen turnaje Euro Hockey Tour, ale aj zimné olympijské hry v Soči a majstrovstvá sveta.

Definitívna verzia programu bude známa v najbližších dňoch. Informácie zverejnil web KHL.

Slovan Bratislava nemal podľa neoficiálnych informácií v nasledujúcom ročníku cestovať na východ Ruska do Chabarovska a Vladivostoku. Podľa posledného návrhu sa však pravdepodobne nevyhne dlhej a vyčerpávajúcej ceste.

Súvisiace články