Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Slovan má stále nádej hrať KHL, J&T pomoc popiera

Hokejisti Slovanu Bratislava budú mať čoskoro jasno v tom, či budú alebo nebudú v budúcej sezóne pokračovať v KHL. (Autor: Ilustračné - SITA)
SITA|Publikované 25. mar 2015 o 08:12

Bratislavský klub má ekonomické problémy a dlhy. KHL je finančne náročná súťaž, na jeden ročník je potrebných minimálne dvanásť miliónov eur.

BRATISLAVA. V bratislavskom Slovane stále nezavrhli myšlienku zotrvania v Kontinentálnej hokejovej lige. Vedenie klubu čaká podľa informácií denníka Nový Čas počas nasledujúceho víkendu posledné rokovanie v Moskve.

Už čoskoro by malo byť jasné, kde klub v novej sezóne zakotví. Definitíva by mohla byť známa do konca marca.

"Slovan čaká koncom týždňa rokovanie v Moskve, tam sa všetko rozhodne,“ povedal Novému Času zdroj z Moskvy.

Potrebujú ešte štyri milióny

Bratislavský klub má ekonomické problémy a dlhy, preto zvažuje možnosti pre budúcu sezónu. KHL je finančne náročná súťaž, na jeden ročník je potrebných minimálne dvanásť miliónov eur.

Vedenie nadnárodnej súťaže má záujem o zotrvanie Slovana.

"Osem až deväť miliónov eur dokážeme vyskladať na rozpočet, ale potrebujeme zohnať ďalšie štyri, aby sme mohli v KHL zotrvať," tvrdí zdroj Nového Času z prostredia klubu.

Rekordnému slovenskému majstrovi by mohla pomôcť podľa zákulisných informácií finančná skupina J&T, ktorá má k športu blízko. Tieto informácie však zatiaľ nikto nepotvrdil.

J&T sa vraj neangažuje

"Hovorí sa o tom. Započuli sme, že údajne rokujú s vedením, ale nevieme, či je to pravda," vyjadrili sa podľa Nového Času hráči Slovana.

"Tieto informácie sa nezakladajú na pravde. J&T sa v danej veci neangažuje," zareagovala pre agentúru SITA za J&T Banku PR manažérka a hovorkyňa Jana Jarošová.

Dodala, že vo veci sa neangažuje ani žiaden z partnerov J&T.

Slovan ešte nedávno zvažoval štyri možnosti svojej budúcnosti. Okrem KHL boli v hre aj slovenská Tipsport extraliga, česká najvyššia súťaž a rakúska EBEL.

Na vstup do českej extraligy je podľa jej vedenia už neskoro, takže táto alternatíva pravdepodobne padla.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.