BRATISLAVA. Neskutočných 73 leteckých presunov absolvoval v roku 2019 slovenský reprezentant v skejtbordingu Richard Tury.
Prezradil to v rozhovore pre portál kosiceonline.sk po návrate z pretekov v Číne, Brazílii a rakúskom Innsbrucku.
Plánuje odjazdiť všetky preteky
"Našťastie cestujem tak často, že mám už u leteckých spoločností viaceré výhody a nadváha batožiny ma toľko nestojí," priznal 26-ročný Košičan, ktorý bojuje o zisk miestenky na OH 2020 v japonskom Tokiu.
"V priebežnom rebríčku som momentálne druhý pod čiarou, ale to podstatné ešte iba príde. Od februára do mája je totiž naplánovaných až štrnásť súťaží," poznamenal.
V roku 2019 ho ešte čaká podujatie v Nórsku, ktorou sa jeho sezóna skončí a pripravovať sa bude na rok 2020. Ten bude pre slovenského skejtbordistu poriadne hektický.
"Plánujem odjazdiť všetky preteky a bude to taká malá cesta okolo sveta. Výhodou je, že štyri súťaže v rade budú umiestnené do Ázie.
V tých štrnástich súťažiach sa dá získať veľmi veľa bodov do rebríčka a ja samozrejme verím, že to zvládnem tak, aby mi Tokio neušlo. Potrebujem najmä, aby ma podržalo zdravie.
Som totiž presvedčený o tom, že triky na to mám. V každých pretekoch to však chce aj povestný kúsok šťastia," myslí si Richard Tury.
Sezóna ho stojí desiatky tisíc eur
Jedna sezóna ho stojí viac než 50-tisíc eur a s vykrytím financovania mu pomáha skutočnosť, že sa skejtbording dostal do programu OH.
"Do nášho športu začali prúdiť dotácie a vďaka tejto podpore som mohol vykryť svoje náklady spojené s účasťou na pretekoch. V tomto smere sa teda sťažovať nemôžem," informoval kosiceonline.sk.
Medzi mužmi je spomedzi Slovákov najbližšie k OH 2020 Richard Tury, medzi ženami je to Dominika Králiková.
"Šikovný je aj Kristián Nguyen, no on zatiaľ odjazdil iba jednu kvalifikačnú súťaž. Ak chcete byť úspešný, potrebujete absolvovať veľa pretekov a jazdiť tam životné výkony," dodal Tury.