Žilinčania zdolali Levice na nulu. Považská Bystrica uspela po jedenástich prehrách

Hostia mali v stretnutí streleckú prevahu. (Ilustračné foto)
Hostia mali v stretnutí streleckú prevahu. (Ilustračné foto) (Autor: Daniel Stehlík/cvak.sk)
SITA|2. feb 2020 o 19:35

Strata Trnavy sa zvýšila o ďalšie tri body.

BRATISLAVA. Hokejisti Žiliny triumfovali v nedeľňajšom dueli 5. kola nadstavbovej časti Slovenskej hokejovej ligy 2019/2020 v skupine o 7. - 10. miesto na ľade Levíc vysoko 4:0.

Hostí spod Dubňa nasmeroval za tromi bodmi v 31. minúte Ondrej Prašil. Žilinčania definitívne zlomili odpor súpera v záverečnej desaťminútovke gólmi Jaroslava Markoviča, Mareka Minárika a Dominika Reháka.

V druhom nedeľňajšom dueli triumfovala Považská Bystrica pred vlastným publikom nad Trnavou 5:3. Rozhodujúca z pohľadu triumfu domácich bola prostredná časť hry, v ktorej strelili tri góly a odskočili protivníkovi na 4:1.

Hostia v 50. minúte už iba kozmeticky upravili skóre dvomi zlepenými gólmi Daniela Baránka a Filipa Jakaba.

Slovenská hokejová liga 2019/2020 - skupina porazených - 5. kolo:

Levice - Žilina 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

Góly: 31. Prašil, 52. Markovič, 54. Minárik, 59. Rehák

Rozhodovali: Píšťanský - Jedlička, Frimmel, vylúčení: 4:2, presilovky a oslabenia 0:0

Divákov: 1029

Považská Bystrica - Trnava 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)

Góly: 14. Németh, 33. Ligas, 39. Mokrohajský, 40. Ďurkech, 47. Rufati - 8. a 50. Baránek, 50. Jakab

Rozhodovali: Adamec - Hanko, Jurčiak, vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše Jakab (Trnava) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Divákov: 112

Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»Žilinčania zdolali Levice na nulu. Považská Bystrica uspela po jedenástich prehrách