Ronaldo bol hrdinom Juventusu, majstrovi v závere pomohlo video

Cristiano Ronaldo strieľa gól.
Cristiano Ronaldo strieľa gól. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|29. dec 2018 o 14:49

Škriniar bol pri triumfe Interu.

RÍM. Futbalisti talianskeho klubu Juventus Turín zvíťazili nad hráčmi Sampdorie Janov 2:1 v sobotňajšom stretnutí 19. kola tamojšej najvyššej súťaže Serie A.

Dvomi gólmi o triumfe favorita rozhodol Portugalčan Cristiano Ronaldo, ktorý strelil svoj 48. a 49. gól v kalendárnom roku 2018.

Tridsaťtriročný rodák z Madeiry otvoril skóre duelu v 2. minúte a po vyrovnávajúcom góle od Fabia Quagliarellu z pokutového kopu strelil v 65. minúte víťazný gól, taktiež strelou z penalty.

Sampdoria vyrovnala v nadstavenom čase druhého polčasu na 2:2, gól Riccarda Saponaru však rozhodca neuznal s pomocou systému VAR pre ofsajd.

"Systém VAR sa mi páči. Rozhodcovia to majú často náročné a mali by sme privítať všetky prostriedky, ktoré im zjednodušia prácu," povedal Ronaldo pre Sky Sport Italia.

Juventus vďaka triumfu utvoril nový rekord súťaže v počte získaných bodov v jesennej časti. Na konte ich má už 53, keď v devätnástich zápasoch neprehral a iba dva razy remizoval.

Zaujímavý rekord prekonal aj Fabio Quagliarella, ktorý sa vo veku 35 rokov stal prvým hráčom od roku 2005, ktorému sa podarilo skórovať v deviatich dueloch Serie A za sebou.

Pred trinástimi rokmi to dokázal iný kanonieri Juventusu Turín David Trezeguet. Informácie zverejnila agentúra AFP.

Juventus si na čele tabuľky udržal deväťbodový náskok pred Neapolom, SSC bez zraneného slovenského stredopoliara Mareka Hamšíka zdolal Bolognu 3:2.

V ďalšom zápase triumfoval Inter Miláno na pôde Empoli 1:0. Slovenský obranca Milan Škriniar odohral za hostí celý zápas.

Serie A - 19. kolo:

• Juventus Turín - Sampdoria Janov 2:1 (1:1)

Góly: 2. a 65. C. Ronaldo (druhý z pok. kopu) - 33. Quagliarella (z pok. kopu)

• Empoli - Inter Miláno 0:1 (0:0)

Gól: 72. Keita

/Samuel Mráz (Empoli) presedel zápas na lavičke, Milan Škriniar (Inter) odohral celé stretnutie/

• Chievo Verona - Frosinone 1:0 (0:0)

Gól: 76. Giaccherini

ČK: 58. Capuano (Frosinone)

• Lazio Rím - FC Turín 1:1 (0:1)

Góly: 62. Milinkovič-Savič - 45.+.3 Belotti (z 11 m)

ČK: 86. Marušič - 90. Meite

• Parma - AS Rím 0:2 (0:0)

Góly: 58. Cristante, 75. Ünder

• Sassuolo - Atalanta Bergamo 2:6 (0:2)

Góly: 51. a 57. Duncan - 74., 87. a 90.+2 Iličič, 19. Zapata, 42. Gomez, 54. Mancini

Góly: 15. a 52. Milik, 88. Mertens - 37. Santander, 80. Danilo

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Ronaldo bol hrdinom Juventusu, majstrovi v závere pomohlo video