Neapol je bez straty bodu lídrom Serie A, Hamšík nahral na gól spoluhráčovi

Neapol by mohol ťažiť z toho, že kostra tímu sa prakticky nemení.
Neapol by mohol ťažiť z toho, že kostra tímu sa prakticky nemení. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. sep 2017 o 20:14

Slovenský futbalista strávil na ihrisku 72 minút.

RÍM. Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v stredajšom zápase piateho kola talianskej Serie A na ihrisku Lazia Rím 4:1, keď v druhom polčase otočili skóre tromi gólmi v priebehu piatich minút.

Na druhý zásah, o ktorý sa postaral Jose Callejon, nahral slovenský reprezentant Marek Hamšík, ktorý hral do 72. minúty.

Neapol má po piatich kolách na konte plný počet pätnásť bodov, skóre 19:3 a je na čele tabuľky.

Stopercentnú bilanciu si udržal aj Juventus, ktorý gólom Maria Mandžukiča zdolal Fiorentinu 1:0.

Obhajca titulu je druhý o skóre za Neapolom.

AS Rím vyhral na pôde nováčika Beneventa 4:0. O dva góly sa postaral kanonier Edin Džeko, ďalšie dva vlastné si dali obrancovia Fabio Lucioni a Lorenzo Venuti.

Nezaváhalo ani AC Miláno, ktoré dvomi penaltami zdolali nováčika Spal 2:0.

Serie A - 5. kolo:

Benevento - AS Rím 0:4 (0:2)
Góly:
22. a 52. Džeko, 35. Lucioni (vl.), 74. Venuti (vl.)

Atalanta Bergamo - FC Crotone 5:1 (3:0)
Góly:
5. Petagna, 25. Caldara, 38. Iličič 63. a 74. Gómez (druhý z 11m) - 70. Tumminello

Cagliari Calcio - U.S. Sassuolo Calcio 0:1 (0:0)
Gól:
60. Matri

FC Janov - Chievo Verona 1:1 (0:0)
Góly:
62. Laxalt - 73. Hetemaj

Hellas Verona - Sampdoria Janov 0:0

Juventus Turín - ACF Fiorentina 1:0 (0:0)

Góly:
26. Rodríguez (z 11m), 61. Kessié (z 11m)

Udinese Calcio - FC Turín 2:3 (0:2)
Góly:
48. de Paul z 11m, 75. Lasagna - 9. Belotti, 30. Hallfredsson (vl.), 67. Ljajič

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Neapol je bez straty bodu lídrom Serie A, Hamšík nahral na gól spoluhráčovi