Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Rozhodca na dedine to má ťažké, inzultácia z Česka je príkladom

(Autor: TASR / AP)
Michal Trško|25. nov 2013 o 07:55

Rozhodovať futbalový zápas dedinských mužstiev je často náročnejšie pri profesionáloch. Ukážkou je inzultácia v juhočeskej prvej triede.

Ten zápas sa pôvodne už ani nemal uskutočniť, naplánovali ho až na jarnú časť.

Napokon však všetko zmenili a duel 1.B-triedy skupiny C juhočeského futbalového zväzu FC Chýnov - FK Mirotice sa hral. Na ihrisko lídra súťaže prišiel posledný.

Filip Mikulášek z Mirotíc je po ňom momentálne najznámejším amatérskym futbalistom v Českej republike.

Za inzultáciu rozhodcu dostal dištanc na dva roky a klub musí zaplatiť aj pokutu dvetisíc korún.

Po protestoch dostal červenú

Video Mikuláškovho boxerského zákroku je hitom na Youtube a dostalo sa aj do vysielania televízie Nova.

„Spomínaný okamih sa stal v 72. minúte, keď Mikulášek dostal po neustálych protestoch od rozhodcu Ovčáčka druhú žltú kartu a následne červenú kartu,“ popisuje situáciu web jihoceskyfotbal.cz.

Rozvášnený Mikulášek sa rozbehol smerom k hlavnému rozhodcovi a silným úderom päsťou do tváre ho poslal k zemi. Hostia ani nezatĺkali. Presne takto to bolo aj uvedené a podpísané oboma kapitánmi v zápise o stretnutí.

Hráč všetko vysvetľuje niekoľkými neodpískanými faulami. Pri prvom góle podľa neho napríklad domáci vtlačili loptu do bránky aj s brankárom.

Skončili na sociálnej sieti

Hráči Mirotíc na vlastnom webe píšu, že pozápasové posedenie bolo veľmi náročné a kapitán aj tréner počas neho ukončili kariéru.

A oznámili to celkom štýlovo, tesne pred koncom posedenia v ranných hodinách na sociálnej sieti. Jednoducho, príbeh ako vystrihnutý z populárneho českého seriálu Okresní přebor.

Skutočný Filip Mikulášek sa napokon rozhodcovi za napadnutie ospravedlnil. Na tribúne svojim spoluhráčom pri záchrane v súťaži počas jarných zápasov veľmi užitočný ale nebude.

Súvisiace články