Riga vyhrala v Moskve nad Dinamom aj zásluhou Hossu

Ján Laco počas majstrovstiev sveta v Minsku.
Ján Laco počas majstrovstiev sveta v Minsku. (Autor: archív SITA)
SITA|27. okt 2014 o 16:31

Z víťazstva sa radoval aj druhý slovenský kouč v nadnárodnej súťaži Ľubomír Pokovič.

MOSKVA. Slovenský útočník Marcel Hossa pomohol jednou asistenciou k víťazstvu Dinama Riga v pondelkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Dinama Moskva 4:3. Favorizovaní Moskovčania viedli v druhej tretine 3:1, no sľubný náskok stratili.

Obrat odštartoval v 35. minúte skúsený veterán v službách hostí Piotr Sčastlivij, ktorému na gól prihral práve mladší z bratov Hossovcov. Zo zisku troch bodov sa tešil aj jeho krajan, obranca Milan Jurčina.

Admiral Vladivostok vedený trénerom Dušanom Gregorom vybojoval už štvrtý triumf v rade, keď zdolal Atlant Mytišči na jeho klzisku 3:2 po predĺžení.

Z víťazstva sa radoval aj druhý slovenský kouč v nadnárodnej súťaži, Ľubomír Pokovič priviedol bieloruský tím Dinamo Minsk k výhre nad Amurom Chabarovsk 3:2 po nájazdoch.

V rozstrele dostali šancu aj slovenskí útočníci v drese Amuru Rastislav Špirko a Marcel Haščák, no obaja pri svojich pokusoch neuspeli.

Líder súťaže Petrohrad prehral na ľade Lokomotivu 2:3 po rozstrele a utrpel iba tretiu bodovú stratu v sezóne. Stále však so 60 bodmi jasne tróni na čele tabuľky základnej časti KHL.

Výsledky pondelkových duelov KHL:

Omsk - Čeľabinsk 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 6. A. Popov, 51. Perežogin, 58. Berdnikov

Barys Astana - Jugra 2:3 pp (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

Góly: 37. Starčenko, 51. Boyd - 45. Maxwell, 48. Gorbunov, 62. Kašpar

Ufa - Nižnekamsk 2:3 sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 13. Skačkov, 42. Chlystov - 15. Aľševskij, 34. Truňov, rozhodujúci sam. nájazd: Hennessy

Mytišči - Vladivostok 2:3 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 16. a 39. Engqvist - 2. Sigarev, 23. Kolář, 61. Makarov

Kazaň - Magnitogorsk 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 58. Zaripov

Minsk - Chabarovsk 3:2 sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 39. Šinkevič, 54. Bailen, rozhodujúci sam. nájazd: Vesce - 26. J. Orlov, 57. Riazancev

Dinamo Moskva - Riga 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Góly: 19. Cvetkov, 21. Volkov, 27. Pestuško - 8. Indrašis, 35. Ščastlivý (MARCEL HOSSA), 35. Meija, 43. Ščastlivý

Jaroslavľ - Petrohrad 3:2 sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 34. Plotnikov, 56. Koňkov, rozhodujúci sam. nájazd: S. Kronwall - 23. Barabanov, 42. Thoresen

Podoľsk - Jokerit Helsinki 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 33. a 56. Huhtala