20.05.2022
19:20
Helsinki Ice Hall
3 - 4
(2:1, 0:3, 1:0)
Ukončené

Slovenskí hokejisti reagujú po výhre nad Kazachstanom na MS v hokeji 2022

Andrej Kollár sa teší po strelenom góle v zápase Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|20. máj 2022 o 22:08 (aktualizované 20. máj 2022 o 22:59)

Pozrite si reakcie slovenských hokejistov po zápase Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2022.

HELSINKI. Slovenskí reprezentanti vyhrali vo svojom piatom zápase na MS v hokeji 2022 nad Kazachstanom

Slováci vybojovali na šampionáte druhé víťazstvo. So šiestimi bodmi sa posunuli v tabuľke priebežne na 5. miesto.

Pozrite si reakcie slovenských hokejistov po zápase Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2022.

/zdroj: RTVS, TASR, IIHF/

Andrej Podkonický, asistent trénera Slovenska: "Bol to ťažký zápas. V prvej tretine sme hrali dobre až po tie fauly, ktoré sme urobili. Pri druhom góle sme urobili chybu pri napádaní, bohužiaľ, dostali sme z toho gól. Prišiel nám faul súpera, to nám veľmi pomohlo. Za stavu 1:2 boli chalani nervózni a bolo to na nich vidieť. Potom sme sa upokojili. Odmakali sme to až do konca a som rád, že sme dokázali zvíťaziť."

Juraj Slafkovský, útočník a autor štvrtého gólu Slovenska: "Určite nám spadol balvan zo srdca. Bol to zápas ako každý iný, potrebovali sme ho vyhrať. Pred stretnutím mnohí čakali, že to bude možno jednoduchý zápas, ale bol to ubojovaný výkon. Som hrdý za každého hráča, ktorý nastúpil. Niekedy sme viac pod stresom, no je to pochopiteľné, je nás tu plno mladých chlapcov, o to je cennejšie, že sme to udržali."

Adam Liška, útočník a autor tretieho gólu Slovenska: Nie je to jednoduché hrať taký zápas, lebo my už potrebujeme v skupine len vyhrávať. Samozrejme že sme si odfúkli, keď sa nám podarilo otočiť skóre. Presilovky sme si prebrali, niečo sme zmenili a myslím si, že už to fungovalo lepšie. Bude pre nás jednoduchšie ak sa budeme pozerať dopredu postupne krok po kroku, prvý zápas sme zvládli, v sobotu nás čaká ďalší.

Martin Fehérváry, obranca a autor druhého gólu Slovenska: "Myslím si, že to bolo trochu utrápené. Musíme sa viac ukľudniť, zbytočne sme sa dostali do stresu. Máme mladé mužstvo, ten stres tam je, ale musíme hrať viac ako tím, súdržne, s väčšou pohodou. Po zápase so Švajčiarskom sme si dali míting, vedeli sme, čo musíme urobiť v presilovkách, že treba posielať viac pukov na bránku. Kazaši nás napádali, hrali nepríjemne. Musíme sa poučiť z chýb, hrať nabudúce jednoduchšie. Teraz treba dobre zregenerovať a pripraviť sa na Talianov."

Andrej Kollár, debutant na MS a autor prvého gólu Slovenska: "Po góle som sa veľmi tešil. Dôležité je vyhrať, to sa nám podarilo a sme radi za tri body. Bol to hore-dole hokej, prvé dva góly sme im darovali, boli to "sprosté" vylúčenia. Chyby sa však stanú, spravili sme ich celkom dosť, súper nás za ne potrestal. Musíme sa ich vyvarovať, potom sa nám bude jednoduchšie hrať."

Miloš Roman, útočník Slovenska: "Prvé dva góly sme im darovali v presilovke, boli to zbytočné oslabenia. Ale pri hre 5 na 5 vieme držať krok s každým. Musíme sa vyvarovať takých faulov a nedávať im šance. Chceli sme hrať v tretej tretine svoju hru, ale dali šťastný gól a potom hrali vabank. Našťastie sme to udržali."

Súvisiaci obsah