Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

Pre korupciu vo futbale zatýkali aj v Rakúsku

Dominique Taboga. (Autor: www.kleinezeitung.at)
TASR|12. nov 2013 o 19:06

Skupina vydierala hráča Dominiqua Tabogu, ktorý odmietol ovplyvniť zápas. Medzi zatknutými má byť aj bývalý reprezentant.

BERLÍN. Rakúskym futbalom otriasol v utorok obrovský škandál spojený so stávkovaním na zápasy. Polícia zatkla troch ľudí, ktorí sú obvinení z vydierania.

Troch podozrivých ľudí zatkli špeciálne jednotky polície v momente, keď si mali prebrať peniaze za vydieranie od futbalistu Dominiqua Tabogu. Medzi zatknutými je údajne aj bývalý rakúsky futbalový reprezentant.

Taboga, ktorý je obrancom nováčika rakúskej bundesligy SV Grödig, upozornil minulý týždeň políciu, že sa stal obeťou vydierania, pretože odmietol ponuku stávkarskej mafie na ovplyvnenie zápasu.

Generálny manažér Grödigu Christian Haas potvrdil, že Taboga dostal anonymné e-maily, v ktorých sa mafia vyhrážala útokom na Tabogovu rodinu v prípade, že nebude spolupracovať.

Podľa rakúskych médií mali podozriví v utorok prebrať 3000 eur od Tabogu, ktorý im už údajne zaplatil obrovskú čiastku 87-tisíc eur. Štátny prokurátor vyšetruje obvinenia z vydierania, traja podozriví sú v policajnej väzbe.

Polícia vyšetruje aj Tabogu, ktorý je považovaný za obeť. Aký zápas mal Taboga ovplyvniť, ešte nie je jasné.

Súvisiace články