Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Hosťovanie? Kúpme ho hneď. Strelec dal odvtedy už stovky gólov

Kanonier Peter Nagy bol ocenený na galavečere SFZ Grassroots futbalu 2018. (Autor: SFZ)
Marián Dragúň|23. sep 2021 o 17:44

Strelcom patrí vždy najväčšia sláva a Peter Nagy strelil aj túto jeseň už 16 z 26 gólov lídra piatej ligy.

PODHÁJSKA. Povesť strelca mal odjakživa, no vyzerá to tak, že teraz prichádza najlepšia sezóna jeho Podhájskej.

V drese aktuálneho lídra západniarskej piatej ligy Východ ŠK Termál Podhájska zaznamenal Peter Nagy v deviatich doteraz odohraných kolách až 16 gólov a o prípadné ďalšie ho „pripravila“ Okoličná na Ostrove, ktorá na zápas šiesteho kola do Podhájskej pre veľkú maródku neprišla.

Peter Nagy strelil hneď prvý gól svojho mužstva v tejto sezóne, keď otváral skóre zápasu prvého kola v Salke (3:3), no strelecky explodoval v treťom kole v Šuranoch, ktoré doslova zostrelil štyrmi presnými zásahmi po obrátke a postaral sa o vysoké víťazstvo svojho tímu 4:1.

Už vtedy bolo zrejmé i to, že vysoké predsezónne ambície Podhájskej neboli iba planými rečami a že posilnený tím bude jedným z hlavných ašpirantov na postup do štvrtej ligy. A takú súťaž tisícová dedina ešte nikdy nehrala.

Štyrmi gólmi sa rodák z Dvorov nad Žitavou podpísal aj pod domáce víťazstvo 5:1 nad Svätým Petrom hneď v nasledujúcom kole a dvoma zase proti Veľkému Kýru (2:0).

Ďalšie dva Nagyove góly stačili v ťažkom dueli v Želiezovciach „iba“ na remízu 2:2, ale hetrik v Bánove znamenal uplynulú nedeľu nielen jasné víťazstvo ŠK Termál 4:0, ale aj upevnenie si prvej priečky s trojbodovým náskokom pred Pozbou.

Pred najbližším domácim stretnutím s Dulovcami vedie poradie strelcov už s trojgólovým náskokom pred Svodínčanom Adamom Kanyicskom.

Za Podhájsku strieľa góly už desať rokov. (Autor: ŠK Termál)

Dodať treba i to, že všetkých 16 doterajších gólov strelil top kanonier súťaže výlučne z hry, ani jeden z pokutového kopu.

Piatoligový líder z Podhájskej teda vedie tabuľku s trojbodovým náskokom a aktívnym skóre 26:7 pred silnou Pozbou.

Papierové prestupové lístky podpisoval na námestí

„Petra Nagya sme brali v lete 2011 ako jedného z najlepších strelcov piatej ligy, keď hosťoval z ŠK Radava v Dvoroch nad Žitavou. Pôvodne malo ísť iba o hosťovanie, no náš vtedajší sponzor bol ochotný okamžite uhradiť sumu rovno za prestup a živo si spomínam, ako mi Peter na námestí v Nových Zámkoch podpisoval vtedy ešte papierové prestupové lístky,“ získali sme informácie od toho najkompetentnejšieho, starostu obce Podhájska Romana Ivana, ktorý bol pred desiatimi rokmi manažérom ŠK Termál a jedným z hlavných strojcov svetlejšej éry futbalu v známej kúpeľníckej obci.

S dcérou Leou a synom Petrom. (Autor: archív P.N.)

„Neviem to povedať úplne presne, no myslím si, že za tých desať rokov som dal za Podhájsku do štyristo gólov. Napríklad teraz v Šuranoch som dal všetky štyri góly v druhom polčase, presne ako o sedem dní nato doma so Svätým Petrom.

Väčšinou k nám prídu súperi brániť, no napríklad nedávno Veľký Kýr chcel hrať futbal a vtedy sa mi hrá lepšie.

Musím povedať, že pomerne veľa šancí som ešte pozahadzoval. Zatiaľ to vyzerá tak, že o jesennom prvenstve v piatej lige sa rozhodne medzi našim mužstvom a Pozbou, za ktorú som pol sezóny hral tiež. Verím, že v poslednom jesennom kole si to u nich rozdáme férovo a bude to dobrý zápas o ktorý bude záujem. S hráčmi Pozby máme dobré vzťahy a vyzerá to tak, že to bude poriadne dramatický súboj o postup.

Ocenenie na galavečere Grassroots futbalu

Na slávnostnom galavečere Slovenského futbalového zväzu Grassroots futbalu prevzal Peter Nagy ocenenie za sezónu 2017/18 v kategórii mužov za rekordných 66 strelených gólov v jednej sezóne. „V Senci bol vtedy ako hosť ešte aj Jozef Adamec, alebo napríklad Dušan Tittel. Podhájska bola vylúčená z piatej ligy až do ôsmej a preto sme museli začínať v najnižšej súťaži ObFZ Nové Zámky, kde sa teda strieľali góly naozaj ľahšie,“ priznáva vychýrený strelec, ktorý hrá za Podhájsku - s jednou polročnou prestávkou v Pozbe - už desať rokov. „V klube mi to vyhovuje. S nadnesením sa dá povedať, že mužstvo žije z mojich gólov a ja z práce mužstva, pretože moji spoluhráči ma v šestnástke väčšinou nájdu,“ smeje sa futbalista s dobrým výberom miesta a vynikajúcou kopacou technikou.

„V piatej lige som bol medzi najlepšími strelcami už viackrát, verím, že aj v tejto sezóne pomôžem mužstvu čo najviac. V osemnásťčlennej súťaži hráme viac zápasov, čo mi vyhovuje, pretože pre mňa je vždy lepší zápas, ako tréning,“ zakončil.

Vo vlaňajšej „polovičnej“ sezóne skončil Peter Nagy v súťaži strelcov štvrtý, no vtedy v piatej lige nikto nestačil neudržateľnému Szilárdovi Szilágyimu z Okoličnej, ktorý hrá teraz v maďarskej nižšej súťaži. 

Súvisiace články