Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Bajza: Treba byť solidárny, osemdesiat percent z platu je veľa

Pavol Bajza. (Autor: archív Pavla Bajzu)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi|7. apr 2020 o 18:05

Slovák krajinu zatiaľ nemôže opustiť.

Rozhovor pre denník SME:

Je futbalovým svetobežníkom. Hrával v talianskej Serii A, v Dánsku, Slovinsku a bol aj pri rozpade klubu v Borčiciach. Teraz je v Olympiakose Nikózia. A na Cypre zažíva extrémne opatrenia v súvislosti s koronavírusom.

„Môžeme byť radi, ako ľudia na Slovensku dodržujú pravidlá. Južania si nenechajú rozkazovať,“ tvrdí 28-ročný brankár PAVOL BAJZA.

Vaša manželka napísala na sociálnu sieť, aby sa ľudia na Slovensku nerozčuľovali, že počas Veľkonočných sviatkov budú mať obmedzené vychádzanie, lebo opatrenia na Cypre sú oveľa prísnejšie. V čom?

V polovici marca nám zatvorili futbalové štadióny i tréningové centrá. Keď chceme ísť von, musíme poslať SMS správu s dôvodom, prečo chceme opustiť byt.

Do žiadosti musíme zadať číslo pasu aj poštové smerovacie číslo. Potom dostaneme spätnú správu, či nám to schválili. Najhoršie je, že na takúto vychádzku máme právo len raz za deň.

Kam môžete takto ísť?

Keď posielame správu, musíme zvoliť možnosti.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články