Rybárovi sa v zámorí darí. Má skvelé čísla, jeho progres teší aj trénera

Patrik Rybár. (Autor: TASR/AP)
SITA|15. nov 2018 o 20:27

Slovák bojuje o pozíciu jednotky.

GRAND RAPIDS. V lete podpísal slovenský brankár Patrik Rybár zmluvu so zámorskou organizáciou Red Wings.

Sezónu začal v tíme Grand Rapids Griffins v nižšej AHL a postupne bojuje o pozíciu jednotky, ktorá aktuálne patrí Fínovi Harrimu Säterimu.

Patrik Rybár a jeho momentky z MS v hokeji 2018: fotogaléria

29.4.2019

Rodák zo Skalice odchytal dosiaľ päť zápasov s priemernou úspešnosťou zákrokov 92 percent. V stredu sa stal druhou hviezdou zápasu a 29 zásahmi prispel k triumfu Griffins nad Rockfordom 3:1.

Rybár verí, že každým zápasom si stále viac zvyká na zámorský hokej. Za pomoc vďačí i koučovi gólmanov Grand Rapids Brianovi Mahoneymu-Wilsonovi.

"Hokej je tu iný, klzisko je menšie a hra je tu rýchlejšia ako v Európe. Myslím si však, že po každom zápase je to lepšie. Máme dobrého trénera brankárov, ktorý so mnou pracuje. Je to tu odlišné ako v Európe a on mi s tým prechodom pomohol," cituje 25-ročného brankára portál SlovakNHL.sk.

Rybárov progres teší aj trénera Griffins Bena Simona.

"Patrik chytal veľmi dobre. Súpera sme pustili do veľkého počtu únikov, ale on to zvládol a podržal nás. Podal skvelý výkon," zhodnotil Simon po stredajšom víťazstve.

"V bránke je pokojný, nenechá sa ľahko vyviesť z miery, dobre kontroluje aj dorážky. Má skvelé čísla. Stále si pritom zvyká, zoznamuje sa s novou kultúrou, novým mestom, novými spoluhráčmi," doplnil.

Nachádzate sa tu: