Momentka zo zápasu HK Poprad - HC 05 Banská Bystrica.
Momentka zo zápasu HK Poprad - HC 05 Banská Bystrica. (Autor: FB/HK Poprad)
Sportnet, TASR|26. dec 2023 o 18:35

Urbánek pekným gólom zvyšoval na 2:0.

Tipos extraliga - 29. kolo

Poprad - Banská Bystrica 2:3 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 14. Dmowski (Kotvan), 20. Urbánek (Svitana) – 28. Bačik (Štrauch), 59. Hora (Šenkeřík), 64. Vela (Turnbull, Bačik)

Rozhodovali: Crman, Krajčík – Ordzovenský, Šoltés, vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 3282

Poprad: Vay (Rabčan) – Turan, McFadden, Kotvan, Betker, Brincko, D. Brejčák, Česánek – Kukuča, Coulter, Dmowski – Calof, Urbánek, Peresunko, P. Svitana, M. Halama, Melcher – Bodnár, Matej Paločko, Przygodzki

Banská Bystrica: Krošelj (Belányi) – Šenkeřík, Bačik, D. Stránský, Hora, Luža, Ďatelinka – Turnbull, Vela, Wilkins – Faith, Adam, Petriska – Macek, Bíreš, Gašpar – Štrauch, A. Stránský, Výhonský

POPRAD. Hokejisti HC '05 Banská Bystrica zvíťazili v utorkovom 29. kole Tipos extraligy na ľade HK Poprad 3:2 po predĺžení.

Rozhodujúci gól strelil v 64. minúte počas početnej výhody Marcus Vela.

Hostia dosiahli ôsme víťazstvo za sebou a dostali sa na štvrté miesto, práve pred "kamzíkov".

Popradu vyšla lepšie úvodná tretina a strelili v nej dva góly.

V 14. minúte sa presadil Ryan Dmowski počas presilovej hry. Domáci zvýšili náskok 21 sekúnd pred prestávkou, keď sa dostali do prečíslenia a Patrik Svitana našiel Jakuba Urbánka, ktorý prestrelil brankára Gašpera Krošelja.

Hostia znížili v prostrednej časti zásluhou Patrika Bačika a vyrovnali 100 sekúnd pred koncom tretieho dejstva v hre bez brankára, keď skóroval Frank Hora. V predĺžení dokonal obrat Vela.

Hlasy po zápase

Jakub Urbánek, útočník Banskej Bystrice: Po prvej tretine sme viedli, mali sme aj veľa presiloviek. Bol to vypätý zápas aj s emóciami a nakoniec však vyhrali oni. Hrali však dobre a zaslúžili si to. Taký je však hokej, raz vyhráme a inokedy prehráme. Odviezol som sa medzi kruhy, dostal som to na prvý dotyk a strelil som gól. Myslím si, že hrám rovnako ako v predošlých zápasoch, no padá mi to viac v uplynulom čase."

Ján Šimko, asistent trénera Popradu: "Rozhodovali početné výhody a nevýhody. Mali sme ich veľa v prvej tretine, potrebovali sme byť efektívnejší. Na druhej strane, súper v hre bez brankára a v predĺžení počas presilovej hry svoje šance využil. V hre 5 na 5 to bolo vyrovnané a zlomili to špeciálne tímy. Súper to v závere zvládol dokonale a získal extra bod."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HK Poprad - HC 05 Banská Bystrica dnes (hokej, 29. kolo, Tipos extraliga, utorok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
26.12.2023 o 16:00
29. kolo
Poprad
2:3
(2:0, 0:1, 0:1, 0:1)
64' minúta
Ukončený
B. Bystrica
Prehľad
Góly a asistencie: 14. Dmowski (Kotvan), 20. Urbánek (Svitana) – 28. Bačik (Štrauch), 59. Hora (Šenkeřík), 64. Vela (Turnbull, Bačik). Rozhodca: Crman, Krajčík – Ordzovenský, Šoltés – D. Konc st..
Banská Bystrica sa teší a vezie z Popradu výhru. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
Koniec zápasu.
63:16
goalBanská Bystrica dala gól!
Hostia v predĺžení otáčajú výsledok a berú dva body. Strieľanú prihrávku Turnbulla tečoval do rohu brány MARCUS VELA.
60:01
Začalo sa predĺženie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:01
Začala sa posledná minúta tretej tretiny.
58:20
Pomerne rýchlo sa podarilo hosťom vyrovnať, pretože FRANK HORA namieril švihom krásne do rohu svätyne Vaya, ktorý nemal šancu na zákrok.
57:51
importantBanská Bystrica ide hrať powerplay, takže Krošelj ostal na striedačke.
57:42
Zakázané uvoľnenie Popradu.
56:48
Hostia sa snažia vyrovnať, zatiaľ čo Poprad by rád pridal tretí zásah. Blízko bol Coulter, ale Krošelj si dal pozor.
55:49
Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.
53:53
52:16
Banská Bystrica sa snaží s výsledkom niečo urobiť, ale momentálne, aj keď sa drží v útočnom pásme, tak neprichádzajú zakončenia.
50:29
McFadden bol na konci dobrého úseku hry hráčov Popradu, ale spoza bránky sa mu nepodarilo zasunúť puk za čiaru.
47:51
importantCalof nevyužil možnosť úniku ideálne, pretože mu tam hokejku ešte strčil Luža, ale kanadský útočník vrátil puk do bránkoviska, takže Krošelj mal čo robiť.
46:43
Ďatelinka poslal tvrdú ranu od modrej čiary, nemieril presne, no situácia sa zopakovala. To už musel Vay vytiahnuť dôležitý zákrok z repertoáru.
45:08
importantV čase, keď vylúčený Melcher naskakoval na ľad, tak Vay predviedol skvelý dvojzákrok. Hlavne proti dorážke Petrisku vytiahol exkluzívny zásah.
44:09
Banská Bystrica sa zatiaľ nevie usadiť v útočnom pásme podľa predstáv, dopredu dokonca prešiel Kotvan a ohrozil Krošelja.
43:08
Vylúčenie v tíme HK Poprad:
Peter Melcher – 2 min., sekanie.
42:45
Calof dostal veľmi dobrú prihrávku spoza bránky, ale vo veľkej šanci sa zaskvel brankár Krošelj.
42:00
Poprad je v plnom počte.
41:06
Banská Bystrica je v plnom počte a začína jej skrátená presilovka.

39:06
Marcus Vela – 2 min., nešportové správanie.
38:51
Turnbull strieľal spomedzi kruhov, ale našiel iba pripraveného Vaya, ktorý si po nejakom čase siahol na puk.
38:16
Banská Bystrica je v plnom počte.
37:19
Striel má síce Poprad v tejto presilovke dostatok, ale nie sú nebezpečné, takže Krošelj to zatiaľ bez problémov zvláda.
36:16
Luke Adam – 2 min., nešportové správanie.
35:40
importantCoulter mal pred sebou prázdnu časť brány, ale nedokázal ju trafiť, pretože sa zrazil so Šenkeříkom. Vylučovať sa nebude.
35:21
Svitanu zasiahla hokejka Calofa, takže sa vylučovať nebude.
35:21
Svitana dostal zásah hokejkou do tváre, ale už sa poriadne dlho nehrá, pretože rozhodcovia cez video riešia, či to bolo spoluhráčovou alebo súperovou.
34:41
Prudká strela preletela vedľa bránky Vaya, následne tento Stránskeho pokus skončil na ochrannej sieti.
34:04
32:43
Strelu Turnbulla chcel tečovať Vela. Puk síce na bránku prešiel, ale tam bol pripravený brankár Vay.
32:04
Ryan Dmowski – 2 min., nedovolené bránenie.
31:33
Strela od modrej čiary bola tečovaná, ale nezapadla za Vaya, pretože ten si dal pozor a vytiahol reflexívny zákrok.
30:59
30:28
Dmowski sa individuálne nedokázal presadiť, pozor si na neho dal Luža a čistým spôsobom mu zobral puk.
29:14
Banská Bystrica je po strelenom góle o niečo aktívnejšia ako v predošlom období, ale momentálne Poprad dobre brán svoju modrú čiaru.
27:42
Poprad síce tlačil na defenzívu súpera, ale nakoniec inkasuje. PATRIK BAČIK totiž krásne individuálne prešiel od mantinelu do bránkoviska, takže zblízka prekonal Vaya.
27:14
importantBíreš krásne prešiel od mantinelu pred bránkovisko, kde mal obrovskú šancu, no skvele zareagoval Vay.
26:53
Poprad je aktívny a drží sa v útočnom pásme. Vytvára si náznaky šancí, ale nie vyložené tutovky.
25:48
Pred bránkoviskom Banskej Bystrice ostal voľný Halama, v poslednej chvíli mu puk vypichol jeden z hosťujúcich obrancov.
24:09
Coulter síce smeroval sám na bránku, ale Krošelj nemusel zasahovať, keďže v poslednej chvíli sa vrátil Turnbull.
23:49
Teraz už mal Krošelj viac práce, keďže strela z kruhu bola pred ním tečovaná, ale s námahou kus čiernej gumy ukryl v lapačke.
22:32
Przygodzki sa natlačil od mantinelu do zakončenia, ale jeho pokus s poľahky pokryl Krošlej.
21:39
20:42
Krošelj s prvým zákrokom v druhej tretine, ale proti strele od mantinelu nemal výraznejší problém.
20:01
Začala sa druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:40
goalPoprad dal gól!
JAKUB URBÁNEK sa vrátil z trestnej lavice a rovno a aj presadzuje, že keďže zakončil prečíslenie po peknej prihrávke Svitanu.
19:29
18:17
Presilovku síce hrá Banská Bystrica, ale Poprad sa v oslabení dva razy dostal do náznakov šance. Hlavne Dmowski sa veľmi zaujímavo natlačil do bránkoviska.
17:29
Jakub Urbánek – 2 min., podrazenie.
17:19
16:24
Dmowski sa pekne natlačil do bránkoviska, ale Krošelj si dal pozor. Brankár hostí vykryl aj strelu Kukuču.
15:19
Patrk Bačik – 2 min., držanie.
13:59
Po nejakom čase sa dopredu dostali aj hráči Banskej Bystrice, no Vay si pri bližšej žrdi dal pozor.
13:06
RYAN DMOWSKI vystrelil z vrcholu kruhu a jeho pokus švihom bol dvakrát tečovaný obrancami súpera tak, že Krošelj nemal nárok.
12:49
Gašper Krošelj – 2 min., podrazenie, trest odpyká Carter Turnbull.
12:26
Poprad odohral presilové hry dosť zle, ale bude hrať ďalšiu, pretože Coulter sa natlačil do bránkoviska a bol podrazený.
11:45
11:23
Banská Bystrica je so štyrmi hráčmi.
10:32
Domáci sa v tejto presilovke nevedeli usadiť, najskôr tam bolo aj vyhodenie. Nakoniec prišla strela z uhlu do Krošelja.
09:45
Poprad začína dlhú presilovku o dvoch hráčov.
09:45
Frank Hora – 2 min., podrazenie.
09:23
Ivan Ďatelinka – 2 min., hákovanie.
09:02
07:51
Banská Bystrica hneď dvakrát vyhodila puk cez všetky čiary, následne prišla strela presne do lapačky Krošelja.
07:02
Alex Výhonský – 2 min., vrazenie na mantinel.
06:08
Melcher sa síce dostal k strele z ľavého kruhu, ale tá smerovala priamo do pripraveného Krošelja.
05:24
Defenzívy si momentálne dávajú pozor. Aj keď majú hostia častejšie puk, tak sa nevedia dostať na dostrel Vaya.
03:56
Turnbull mal byť adresátom strieľalnej prihrávky pred bránkovisko, ale Vay si dal pozor a zákrokom hokejkou všetko vyriešil.
03:20
Popradčania sa v strednom pásme previnili prihrávkou rukou, takže hra bola prerušená. Napriek dvom šanciam je to zatiaľ pomerne opatrný úvod.
02:16
importantStránsky sa dostal k dorážke po strelu, ktorú Vay vyrazil pred seba, ale maďarský gólman uspel ani na druhý pokus.
01:48
01:08
importantPeresunko sa tlačil do bránkoviska, lenže to veľkej šanci ani na dvakrát nedostal hrací predmet za Krošelja. Dokonca trafil aj brvno.
00:39
Wilkins poslal od mantinelu puk, ktorý sa snažil dostať do siete Vela, ale pred Vayom neuspel.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Poprad: Vay (Rabčan) – Turan, McFadden, Kotvan, Betker, Brincko, D. Brejčák, Česánek – Kukuča, Coulter, Dmowski – Calof, Urbánek, Peresunko, P. Svitana, M. Halama, Melcher – Bodnár, Matej Paločko, Przygodzki
Tréner: Todd Bjorkstrand

HC´ 05 Banská Bystrica: Krošelj (Belányi) – Šenkeřík, Bačik, D. Stránský, Hora, Luža, Ďatelinka – Turnbull, Vela, Wilkins – Faith, Adam, Petriska – Macek, Bíreš, Gašpar – Štrauch, A. Stránský, Výhonský
Tréner: Raimo Helminen

Rozhodca: Crman, Krajčík – Ordzovenský, Šoltés – D. Konc st.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Popradčanom retro dresy ani parádny gól Urbánka nepomohli. Prehrali po predĺžení